POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Ekstraliga: Brażuk trenerem Orkana14.01.2020


Maciej Brażuk powołany przez Zarząd RC Orkan na nowego trenera drużyny. Pełniący do tej pory funkcję trenera Michaił Czaczuła wrócił do Gruzji w sprawach osobistych. 
 
Jak informuje portal miejski nowym trenerem rugby RC Orkan Sochaczew został wieloletni zawodnik, manger oraz kapitan Maciej Brażuk. Już siódmego marca br. odbędzie się pierwszy mecz podczas, którego drużyna wystąpi z nowym trenerem. Maciej Brażuk jest związany z rugby od bardzo wielu lat w tym jako kapitan reprezentacji. Pracę z zespołem rozpoczął już jesienią, gdzie zastępował dotychczasowego trenera Michaiła Czachułę, który wrócił do swojego kraju. 
 
Jak informuje Mieczysław Głuchowski, prezes RC Orkan, wybór Maciej Brażuka na trenera drużyny to dobre rozwiązanie. Jest związany klubem, zawodnicy współpracują z nim, a jego doświadczenie zawodowe ligowe oraz reprezentacyjne może przysłużyć się drużynie. 
 
Sochaczewski klub nadal pozostaje w fazie odbudowy, ma za sobą wygrane, ale także porażki, które jak mówią tylko wzmacniają drużynę i powodują chęć walki o więcej, a medal mistrzostw Polski seniorów jest celem.  
 
- Po rundzie jesiennej jesteśmy na siódmym miejscu, ale trzeba na ten wynik spojrzeć przez pryzmat tego, co dzieje się w polskim rugby. Liga bardzo się wyrównała. Do tradycyjnie mocnych ekip z Łodzi, Sopotu i Siedlec dołączyły kolejne. Już nie tylko my mamy ambicje wdarcia się do czołówki, podobne cele ma Skra, Juvenia, siły odzyskuje. Cel na wiosnę jest jeden: w każdym meczu grać o zwycięstwo, zdobywać kolejne doświadczenia, wprowadzać do drużyny naszą młodzież, którą wciąż szkolimy najlepiej w Polsce. A wynik przyjdzie. Teraz najważniejsze, by się do tego sezonu dobrze przygotować  - mówi Maciej Brażuk.
 
Drużyna trenuje, praca wielu ludzi związanych z sochaczewskim rygby również zasługuje na uznanie, w tym dyrektor klubu Kariny Karlickiej, trenerów Macieja Misiaka, Tomasza Malesy, Jakuba Sekleckiego, Tomasza Gasika, Marcina Duplickiego, Mateusza Pawłowskiego, a to tylko niektóre z ogromnej grupy osób, która wspiera na co dzień klub. Miejmy nadzieję, że praca oraz zaangażowanie będą owocowały w najbliższym sezonie. 
 
Źródło: UM Sochaczew
Snow Rugby: Drużyny z Monako najlepsze Japonia: Gwiazdy w Top League
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1