POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag01.06.2019


Finałowy Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag, jak na sport olimpijski przystało, odbył się w ramach 21 Pikniku Olimpijskiego zorganizowanego przez Polski Komitet Olimpijski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki przy wsparciu władz Stolicy.
 
Organizatorzy imprezy szacują, że w sobotę 25 maja br. w warszawskim Parku „Kępa Potocka” pojawiło się blisko 30 tysięcy uczestników i widzów Pikniku.
Uczestnicy Turnieju Finałowego Szkolnej Ligi Rugby Tag zjechali do Warszawy z dwunastu województw, w których toczyły się rozgrywki eliminacyjne: pomorskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.
 
To było prawdziwe święto szkolnego rugby, przez pięć godzin na trzech boiskach mecze rozgrywało 35 drużyn, rywalizowało w nich 86 dziewcząt i 186 chłopców, dodając do tego trenerów, nauczycieli, sędziów, działach i rodziców razem ponad 400 osób. Mecze sędziowali reprezentanci Polski U20 Igor Białek, Maciej Gryżewski, Patryk Olejnik i Cezary Plesiński, wyniki notował Zbigniew Jurzysta, wszystkie są w załącznikach.
 
Turniej obserwowali liczni widzowie zdziwieni, że w rugby grają tak małe dzieci i to jeszcze dziewczynki... O tym, że była to kolejna udana impreza Polskiego Związku Rugby najlepiej świadczyły uśmiechnięte twarze dzieci, które mogły oddawać się swojej pasji. Dodatkowym przeżyciem była też możliwość zobaczenia, któregoś ze 150 medalistów olimpijskich, którzy stawili się na pikniku. Sportowcy rozmawiali z widzami, pozowali z nimi do zdjęć i pracowicie składali autografy. Wszak okazja też była ważna - 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego! A, że tego dnia pogoda dopisała wszyscy doskonale się bawili!
 
Wygrani byli wszyscy uczestnicy, którym serdecznie gratulujemy, ale z obowiązku podamy, że w poszczególnych kategoriach triumfowali:
Klasy IV: Szkoła Podstawowa nr 56 w Gdańsku, województwo pomorskie, nauczyciel Grzegorz Śliwiński
Klasy V: Szkoła Podstawowa w Łuszczowie, województwo lubelskie, nauczyciel Maciej Kleszcz
Klasy VI: Szkoła Podstawowa nr 54 z Łodzi, województwo łódzkie, nauczyciel Krzysztof Szulc
 
TDiM: Informacje przed finałami I Liga - Półfinały
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1