POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag20.12.2019


Na warszawskim Torwarze 18 grudnia br. rozegrano ogólnopolski finał jesiennej Szkolnej Ligi Rugby Tag. 

W zawodach uczestniczyło 35 drużyn w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV, V i VI) reprezentujących 12 województw. Na boiskach wystąpiło 182 chłopców i 90 dziewczynek. Mecze sędziowali zawodnicy reprezentacji Polski juniorów wywodzący się z grania w Rugby Tag. Pomocy i konsultacji dotyczących organizacji turniejów, szkolenia, prowadzenia zajęć udzielali Regionalni Oficerowie z poszczególnych województw. Nauczyciele i trenerzy to uczestnicy programu ministerialnego "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży". Program jest realizowany przez Polski Związek Rugby, przy wsparciu Ministerstwa Sportu, od ośmiu lat i pozwala bardzo dobrze propagować rugby jak oraz zwiększać nabór do sekcji rugby klubów w całej Polsce. Tegoroczne jesienne rozgrywki prowadzone od września do grudnia zgromadziły na boiskach i w halach sportowych ponad 2000 dzieci grających w Rugby Tag.
 
Warszawskim zawodom z uwagą przyglądali się prezes PZR Dariusz Olszewski i nowy członek Zarządu związku prezes Hanryk Pach, był też przedstawiciel Ministerstwa Sportu, przedstawiciele mediów i duża grupa wiernych kibiców dziecięcego rugby.
 
Nad całością imprezy czuwali Krajowy Oficer Rugby w Polsce Krzysztof Krzewicki, kierownik programu Mateusz Boruta, sędzią głównym zawodów był Zbigniew Jurzysta.

Wyniki wszystkich spotkań i statystyki udostępniamy w załącznikach.
 
Zbigniew Jurzysta

Poznań: Machlik Trenerem Roku Pokonaj Willamsa w Hall of Fame!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1