POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Globalny sport dla wszystkich23.04.2021

 
World Rugby uruchomiło „Globalny sport dla wszystkich - wierny swoim wartościom”, nowy strategiczny plan rozwoju tego sportu do 2025 roku.
 
Uwzględniając wyzwania stojące przed społeczeństwem i sportem w wyniku pandemii Covid-19, plan określa długoterminową misję World Rugby polegającą na wspieraniu i ulepszaniu gry. Opiera się na mocnych fundamentach, 9,6 miliona ludzi uprawia ten sport na świecie, światowa baza fanów wzrosła o dwie trzecie na ugruntowanych rynkach rugby i podwoiła się na rynkach wschodzących w ciągu ostatniej dekady dochodząc do 405 milionów.
Strategia ma na celu powitanie obecnych i nowych uczestników spoza pandemii, aby zjednoczyć rodzinę rugby oraz wzmocnić i rozwijać ten sport, dążąc do uczynienia go bezpiecznym, przyjemnym, atrakcyjnym i dostępnym na wszystkich poziomach. Koncentruje się na czterech obszarach, które są kluczowe dla przyszłego dobrobytu sportu - rywalizacji, uczestnictwie, zaangażowaniu i samej grze. Dla każdego World Rugby wyznaczyło szereg zmieniających grę celów, które odzwierciedlają jego ambicje i wartości.
 
WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI TWORZENIA GRY
Dobro zawodników wykracza poza wszystko, co robi World Rugby i nadal pozostaje priorytetem numer jeden. Przez cały okres obowiązywania planu strategicznego World Rugby będzie prowadzić otwartą dyskusję z rodziną rugby i niezależnymi ekspertami, aby stale poprawiać dobrostan graczy, kierując się badaniami, nauką i technologią. Będzie nadal prowadzić ukierunkowane badania w celu informowania i ulepszania zapobiegania kontuzjom i dobrostanu psychicznego, a także zachęcania do przeglądu prawa i procesów zorientowanych na dobro graczy, aby dodatkowo chronić ich na wszystkich poziomach gry.
Oprócz tego World Rugby będzie współpracować z globalną rodziną rugby, aby rozwijać tę grę, aby była atrakcyjna i odpowiednia dla nowego pokolenia uczestników. Będzie to obejmować odkrywanie sposobów na dopracowanie siódemek, ulepszenie gry społecznościowej i dalszy rozwój bezkontaktowej oferty dla krajów wschodzących, w których krótsze formaty, takie jak Touch lub Tag, przyciągają nowicjuszy do sportu. Najnowsze dane firmy Nielsen pokazują, że w niektórych krajach dwie trzecie nowych zwolenników rugby jest wprowadzanych w nietradycyjnych formatach.
Realizując plan, World Rugby zamierza w większym stopniu zagłębić się w istotę gry i zakres wiedzy specjalistycznej w tym sporcie oraz poza nim, opierając się na rosnącej liczbie zawodników, przedstawicieli zawodników i trenerów w komitetach World Rugby. Podobnie panel fanów, który został uruchomiony w 2020 roku. Dogłębne badania zostaną wykorzystane do planowania i zapewnienia, że fani będą w czołówce procesu podejmowania decyzji.
 
PLANOWANIE KALENDARZA I ZAWODÓW
Opierając się na udanym rozpoczęciu międzynarodowych zawodów kobiet WXV i planowanym wsparciu dla profesjonalnych franczyz rugby Pacific Islands, plan zakłada przyspieszenie i ujednolicenie międzynarodowych kalendarzy Rugby XV oraz Rugby 7 mężczyzn, aby zbudować silniejszy i bardziej dostosowany sport dla wszystkich. We współpracy z interesariuszami rugby, World Rugby ułatwi dyskusje i będzie starać się opracować bardziej atrakcyjną strukturę zawodów i ujednolicone podejście do okien testowych w lipcu i listopadzie.
Mając na uwadze dobro zawodników, World Rugby dokonuje przeglądu roli i portfolio swoich zawodów w celu zwiększenia globalnej konkurencyjności oraz dywersyfikacji dochodów dla tego sportu. Cele zmieniające grę obejmują uruchomienie do 2022 r. nowych męskich i kobiecych zawodów krajów wschodzących, aby zwiększyć możliwości rywalizacji o wysokiej wydajności, a także odnowiony ekosystem Rugby 7.
 
WZROST UCZESTNICTWA
Ponieważ sport wychodzi poza pandemię Covid-19, kluczowym celem zarówno dla amatorów, jak i elitarnego rugby jest ułatwienie graczom, urzędnikom, wolontariuszom i fanom powrotu do gry w bezpieczny sposób we wszystkich regionach świata. Aby złagodzić wpływ na grę podstawową i poszerzyć globalny rozwój, World Rugby będzie współpracować z regionami i związkami, aby zatrzymać graczy, ze szczególnym naciskiem na Rugby XV.
Plan odzwierciedla również zaangażowanie World Rugby na rzecz sukcesu kobiet w rugby - największej szansy na rozwój tego sportu.
W miarę zbliżania się połowy etapu „Planu Rozwoju Kobiet na lata 2017-2025”, World Rugby będzie opierać się na postępach, które zostały już dokonane we wszystkich obszarach, od przywództwa po rywalizację, od podstaw po komercję. Rozszerzy też sukces akcji „Spróbuj i zatrzymaj nas” - kampanii mającej na celu dalsze zwiększanie liczby kobiet uprawiających ten sport.
World Rugby uruchomi również nowy plan przyspieszenia różnorodności i integracji na wszystkich poziomach gry, zgodnie z zaleceniami szeroko zakrojonego przeglądu zarządzania organizacją.
 
ZWIĘKSZANIE ZAANGAŻOWANIA
Aby promować i zwiększać zaangażowanie na rynku, na którym nieustannie rośnie rywalizacja o uwagę, World Rugby ułatwi dzielenie się wiedzą, a także generuje spostrzeżenia i materiały, takie jak zestawy narzędzi marketingowych i komunikacyjnych, dla regionalnych stowarzyszeń oraz związków. Celem jest 10% wzrost liczby obserwujących i fanów na całym świecie do 2025 roku. World Rugby zobowiązuje się również do dalszego ulepszania sposobu współpracy z interesariuszami z całej rodziny rugby, wprowadzając nową ankietę „State of the Union” w celu zebrania opinii i lepszego zrozumienia potrzeb swoich partnerów.
Strategia komercyjna, nadawania i treści World Rugby będzie koncentrować się na zwiększaniu liczby widzów rugby na całym świecie, dostarczaniu fascynujących i odpowiednich treści dla fanów oraz wypracowywaniu nowych, zwiększonych przychodów i ponownego ich zainwestowania w grę. Będzie to obejmować optymalizację platform cyfrowych, budowanie zainteresowania i zaangażowania między wydarzeniami oraz zapewnienie maksymalizacji wglądu i wartości z danych odbiorców.
 
SPOSOBY PRACY - ODPOWIEDZIALNY PARTNER
Wartości World Rugby są nieodłącznym elementem wszystkiego, co robi, a różnorodność, integracja, zrównoważony rozwój i dobre rządy są podstawą planu strategicznego na lata 2021-2025. Wdrożenie środków, na których opierały się reformy transformacyjne dokonane w 2015 roku i zaleceń niezależnej grupy roboczej ds. zarządzania, a także opublikowaniu Karty Zrównoważonego Rozwoju.
 
Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Ambitny plan strategiczny na lata 2021-2025 uwzględnia obecne wyzwania i wyznacza długoterminowy plan wspierania oraz rozwoju rugby na całym świecie. Poprowadzi nas, gdy pracujemy nad zapewnieniem, że gra jest tak przyjemna, dostępna, atrakcyjna i bezpieczna, jak to tylko możliwe, a dobro gracza pozostaje naszym priorytetem numer jeden.
To nie jest tylko plan dotyczący World Rugby, to plan dla całej rodziny rugby od związków i regionów po partnerów i interesariuszy. Każdy ma swoją rolę do odegrania, niezależnie od tego, czy jest zawodnikiem, rodzicem, kibicem, wolontariuszem, trenerem czy administratorem, nie możemy się doczekać, aby razem rozwijać ten sport.
 
Wiceprzewodniczący World Rugby Bernard Laporte dodał: To ważny moment dla World Rugby i sportu - jasny i ambitny plan, który będzie chronił i promował rozwój sportu na całym świecie, poza tradycyjnymi krajami. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, gra potrzebuje jedności, wizji i przywództwa, a to odzwierciedla nasze ambicje, gdy chcemy wspierać nasze związki w najtrudniejszym okresie w historii sportu i społeczeństwa.
 
Dyrektor naczelny World Rugby Alan Gilpin dodał: W tych niepewnych i trudnych czasach wyznaczanie trasy dla sportu nigdy nie było ważniejsze. Ten nowy plan strategiczny na lata 2021-2025 zapewnia ramy dla dalszego rozwoju i ekspansji rugby, ponieważ staramy się kontynuować naszą drogę do stania się sportem globalnym dla wszystkich.
Jako organizacja, sport i rodzina, ten plan kieruje, jak poradzić sobie z trzema „C” Covid-19, kalendarzem (calendar) i wstrząśnięciem mózgu (concussion), a także buduje podstawy bezpieczniejszej, silniejszej i bardziej zrównoważonej gry dla wszystkich. Skoncentrujemy się na poprawie dobrobytu graczy i międzynarodowej konkurencyjności, zwiększeniu uczestnictwa, zwiększeniu przychodów i pogłębieniu zaangażowania fanów.
Realizując ten plan, będziemy współpracować w pełnym partnerstwie z naszymi związkami, stowarzyszeniami regionalnymi i partnerami oraz starać się wykorzystać doświadczenie całej rodziny rugby i nie tylko, a także słuchać naszych fanów. Będziemy dalej ulepszać nasze struktury zarządzania i podejmowania decyzji, a co ważne, nasze silne wartości, o których wiemy, że są kluczowe dla atrakcyjności naszego sportu, pozostaną w centrum wszystkiego, co robimy.

Powołano Komitet Graczy RWC 2023 Rugby w rozkroku
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 14 63
 02 Master Pharm Łódź 14 55
 03 OKS Skra Warszawa 14 50
 04 Awenta Pogoń Siedlce 14 40
 05 RC Orkan Sochaczew 14 36
 06 RC Lechia Gdańsk 13 30
 07 Edach Budowlani Lublin 13 27
 08 RC Arka Gdynia 14 24
 09 RzKS Juvenia Kraków 14 18
 10 RK Sparta Jarocin 14 0