POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Hegemon: Rozpocznij mecz i pomóż dzieciom24.02.2022


Rozpocznij mecz i pomóż dzieciom ze śląskich oddziałów onkologicznych!
 
Rak, mimo że w większości przypadków dotyczy dorosłych, to jednak nie omija także dzieci. Co roku w Polsce diagnozuje się około 1200 nowotworów u dzieci. Szczególnie w przypadku najmłodszych ważna jest nie tylko walka z chorobą nowotworową, ale także podnoszenie jakości życia małych pacjentów. Takie właśnie czynności podejmuje Fundacja Iskierka, która działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Pomaga tym najmniejszym uwierzyć, że warto walczyć, że nie są sami, że wokół są inni ludzie, którzy chcą pomóc.
 
Rugby Klub Hegemon Mysłowice to młody klub, który prężnie rozwija się w mysłowickiej dzielnicy Wesoła. W swoich szeregach klub ma seniorów, którzy obecnie są liderami 2 ligi oraz młodszych adeptów tego sportu, którzy szkolą się pod czujnym okiem trenerów. Rugbiści ze Śląska już niejednokrotnie zdążyli udowodnić, że wartości im przyświecające – jedność, pasja, solidarność – dodają skrzydeł nie tylko zawodnikom, ale także kibicom, którzy zawsze chętnie biorą udział w akcjach organizowanych przez klub.
 
Jednym z haseł towarzyszących działalności klubu i akademii rugby jest hasło #gramylokalnie, dlatego też rugbiści wspierani przez lokalne firmy chętnie wspierają inne lokalne projekty.
 
Gdy Fundacja Iskierka zwróciła się do nas z prośbą o wsparcie jej projektów w śląskich dziecięcych oddziałach onkologicznych, nie mieliśmy wątpliwości, że należy przystąpić do działania. – mówi prezes mysłowickiego klubu Paweł Łętowski.
 
Zawodnicy Hegemona Mysłowice przekazali na aukcję jedyny i niepowtarzalny bilet na honorowe rozpoczęcie pierwszego meczu rundy wiosennej. Mecz ten zostanie rozegrany na Stadionie Rugby Wesoła na początku maja, a przeciwnikiem Hegemonów będzie zespół Res Energy Rugby Team Olsztyn. Zwycięzca aukcji najpierw będzie mógł poczuć się jak zawodnik rugby a następnie zostanie ugoszczony w strefie VIP, skąd będzie mógł śledzić przebieg spotkania.
 
Cały dochód z aukcji zostanie przekazany Fundacji Iskierka, która obecnie prowadzi zbiórkę na zakup pomp infuzyjnych i wsparcie psychologiczne dla dzieci z 3 śląskich oddziałów onkologicznych (Katowice, Chorzów i Zabrze).
 
Jeśli marzysz o tym, by rozpocząć mecz ligowy, to jest twoja niepowtarzalna szansa!
Link do aukcji https://allegro.pl/oferta/bilet-na-mecz-11849806529 
Aukcja trwa do 2 marca br.!
 
Aleksandra Pyka i Jakub Lewicki
Zespół prasowy RK Hegemon Mysłowice
Kurs - Okręgowy Sędzia Rugby Informacja w sprawie najbliższych rozgrywek
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki