POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Hegemoni grali w Mini 6 Nations10.04.2018

 
W dniach 6-8 kwietnia br. młodzi zawodnicy Akademii Rugby Hegemon z Bytomia przebywali we włoskim miasteczku Vimercate koło Mediolanu gdzie zagrali w 10 Międzynarodowym Turnieju MiniRugby 6 Nations.
 
W imprezie zorganizowanej przez klub Pirati Rugby wzięło udział 51 zespołów z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Irlandii, Portugalii, Szkocji, Szwajcarii, Węgier, Włoch oraz Polski. Rozgrywki odbywały się w czterech kategoriach wiekowych U6, U8, U10 i U12, Hegemoni w liczbie czternastu wystartowali w najstarszej osiągając następujące wyniki: 
Dundalk RFC (Irlandia) v Hegemon 28:0
Durance Luberon Verdon XV (Francja) v Hegemon 21:0
Black Eagles Ambivere (Włochy) v Hegemon 7:7 
RK Novi Zagreb (Chorwacja) v Hegemon 30:15
ASR Milano (Włochy) v Hegemon 25:10
 
Ostatecznie bytomski zespół zajął 12 miejsce na 16 zespołów grających w tej kategorii wiekowej. Trenerzy Sławomir Hyży i Paweł Łętowski podkreślili, że sześć przyłożeń jakie zdobyli Hegemoni z bardzo doświadczonymi przeciwnikami jest wyczynem i zaliczyli występy swoich wychowanków do bardzo udanych. Zawodnikiem turnieju Akademii okazał się Mateusz Stokłosa, a najlepiej punktującym Martyna Zielonka, która zdobyła 4 przyłożenia. Pozostałe zdobyli Tomasz Rutkowski oraz Kacper Nowak.
 
Gospodarze imprezy stanęli na wysokości zadania. Pirati Rugby okazali się bardzo gościnnym klubem, poza turniejem zorganizowali Hegemonom wycieczkę po mieście z przewodnikiem w towarzystwie Burmistrz miasta pani Valerii Licii Calloni, która pokazała swoje biuro, opowiedziała o pracy oraz historycznym budynku w którym mieści się jej gabinet. Wycieczki, tony włoskich lodów, prezenty klubowe i obowiązkowo pizza na każdy posiłek to mieszanka, która sprawiła, że trzy dni jakie bytomski zespół spędził w Vimercate były niezapomnianą przygodą.
 
Śmiało możemy stwierdzić, że Włosi są bardzo rodzinnym i otwartym narodem. Na pewno jeszcze wrócimy do naszych przyjaciół z Pirati Rugby - podsumowali wyjazd.
 
Na podstawie materiałów Akademii Rugby Hegemon
 
KNK7 U18: Konsultacja w Kórniku Rugby Tag odniesie sukces!
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1