POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Hegemon na Minirugby 6 Nations14.05.2019

 
Już po raz drugi nasza Akademia Rugby „Hegemon” wzięła udział w międzynarodowym turnieju rugby "Minirugby 6 Nations". W dniach 03-06.05.2019 nasi zawodnicy przebywali wraz z rodzinami w Miasteczku Vimercate, w familijnym wyjeździe uczestniczyło aż 55 osób.
 
Pierwszego dnia zawodnicy naszej Akademii wraz z rodzinami uczestniczyli w klubowej kolacji, a zarząd został zaproszony na oficjalne spotkanie reprezentantów klubów z przedstawicielami Włoskiej Federacji Rugby zorganizowane przez Burmistrza miasta panią Valerii Licii Calloni.
 
Drugiego dnia w zawodach wzięła udział nasza drużyna w kategorii U10. Nasi najmłodsi zawodnicy grali bardzo ładne rugby i nawet poniesieni pierwszym pewnym zwycięstwem nad drużyna Zug nie byli w stanie ograć bardziej doświadczonych przeciwników.
Hegemon - Zug Rugby Baar (Szwajcaria) 4:1
Sempione Mediolan (Włochy) - Hegemon 4:2
Mosquito Muggio (Włochy) - Hegemon 3:0
 
Trzeciego dnia forma rozgrywek była już luźną formą rywalizacji, w której wystartowaliśmy w kategoriach: U14, kobiet U16 i Senior. 
Nasza Akademia buduje na Śląsku rugby na bazie całych rodzin i wyjazd do Włoch pokazał efekty skuteczności tych działań gdzie rodzice naszych wychowanków (nigdy nie grali w rugby) rozegrali spotkanie przeciwko seniorom z zaprzyjaźnionej drużyny Pirati Rugby. Włosi zagrali bardzo mocny mecz i nie oszczędzali naszych  niedoświadczonych rodziców co sprawiło, że mecz stał się bardzo zacięty i spotkało się z dużym zadowoleniem samych graczy i kibiców.
 
Czwarty dzień był dla dniem odpoczynku i wszyscy wzięli udział w wycieczce do przepięknego Mediolanu.
 
Paweł Łętowski
 
MPS7: Turniej barażowy - termin i lokalizacja WRWSS: Langford 7's
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1