POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Husarska Gala Rugby 30.01.2014

Razem tworzymy historię. Czas na plebiscyt Husarze Polskiego Rugby 2013!
 
Husarze Rugby to od sześciu lat najważniejsza polska nagroda rugby, podsumowująca dokonania zawodników, trenerów i działaczy mijającego roku. Ta edycja będzie jednak szczególna, nie boimy się napisać historyczna.
Od początku Husarze to była nagroda środowiskowa. Plebiscyt organizowali Barbarians Polska, patronatu i wsparcia udzielał Polski Związek Rugby, ale jednocześnie funkcjonowały inne plebiscyty. Ten największy - to oczywiście plebiscyt RugbyPolska, który cieszył się równie wielką popularnością, co wybory Husarzy. Swoje wybory organizował też swego czasu pierwszy polski wortal o rugby - czyli rugby.info.pl.
 
W tym roku - mamy nadzieję, że już na stałe - będzie jeden wspólny plebiscyt. Nie dlatego, że któryś jest najlepszy, a inne były gorsze. Razem doszliśmy do wniosku, że w jedności siła. Że nagroda, którą wesprą wszystkie polskie portale rugby, nagroda, którą oficjalnie usankcjonuje Polski Związek Rugby, a jej rozdanie nastąpi podczas pierwszego w historii Balu Rugbistów, który zostanie poprzedzony Galą Husarze Polskiego Rugby 2013, zyska nową, jeszcze lepszą jakość.
 
Rozdanie Husarzy, a potem bal to ma być wielkie spotkanie środowiska. Miejskie nie tylko integracji i rozmów na temat naszego rugby, ale też okazja do promowania naszej pięknej dyscypliny. Bo tego właśnie potrzebuje dziś nasze rugby - integracji, porozumienia i wspólnej ciężkiej pracy. Tylko tak pójdziemy do przodu, tylko tak się wypromujemy.
 
Obecność na Gali Husarze Polskiego Rugby potwierdził już minister sportu Andrzej Biernat. Mamy nadzieję gościć także szefa sportu w Polsacie Mariana Kmitę. Zaproszeni będą prezesi wszystkich klubów, partnerzy i sponsorzy polskiego rugby, wreszcie, a może przede wszystkim nagrodzeni zawodnicy.  Za organizację gali odpowiadać będą Maciej Brażuk i Robert Małolepszy i ich zespół, którzy z powodzeniem przeprowadzili dwa ostanie mecze kadry w Warszawie.
 
Gala obędzie się w prestiżowym hotelu Ossa Congress&Spa pod Rawą Mazowiecką. Tym samym, w który nasza reprezentacja przygotowywała się do tak udanych meczów ze Szwecją i Czechami.  Hotelu, który gości największe polskie imprezy, a którego dyrektorem generalnym jest były reprezentant Polski Marek Parjaszewski.
 
Wśród laureatów Husarzy są takie postaci polskiego rugby jak byli zawodnicy i obecni działacze, żeby wymienić tylko kilku: Ryszard Wiejski, Andrzej Kopyt, Henryk Kuczko, Zbigniew Kulenty, Józef Grochowski, Louis Amblart oraz czynni zawodnicy i zawodniczki, wymieniając tylko: Meraba Gabunię, Kamila Bobryka, Karolinę Jaszczyszyn czy Tomasza Hebdę.
 
Tak jak w poprzednich latach specjalna Kapituła Nagrody, do której należą największe polskie autorytety rugby  przyzna tytuły  w następujących kategoriach:
1/ Rugbistka i Rugbista Roku
2/ Rugbista 7 Roku
3/ Drużyna Roku
4/ Trener Roku
5/ Wydarzenie Roku
6/ Objawienie Roku
7/ Nagroda za całokształt dokonań
oraz Super Husarz, przyznawany pośmiertnie dla tych, których już nie ma wśród nas..
 
W Wasze ręce oddajemy natomiast decyzję dotyczącą obsady:
1/ piętnastoosobowej drużyny Rugby 15
2/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Kobiet
3/ siedmioosobowej drużyny Rugby 7 Mężczyzn (nominacje poznacie w poniedziałek)
 
Uroczysta Gala, na której zostaną wręczone statuetki Husarzy odbędzie się 15 lutego 2014. Do zobaczenia. Życzymy mądrych wyborów w głosowaniu. Wybierzmy zatem najlepszych.
Jan Kozłowski - Prezes Polskiego Związku Rugby
Reprezentacyjne siódemki w Warszawie Juniorzy wrócili do kraju
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Niemcy

Rugby Europe Trophy
Gdynia, 13.11.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 30
 02 Up Fitness Skra Warszawa 7 27
 03 RC Orkan Sochaczew 7 25
 04 RC Lechia Gdańsk 7 25
 05 Edach Budowlani Lublin 7 22
 06 Master Pharm Łódź 5 14
 07 RC Arka Gdynia 7 14
 08 RzKS Juvenia Kraków 7 10
 09 Awenta Pogoń Siedlce 7 2
 10 KS Posnania Poznań 6 0