POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

II Liga Kadetów: Turniej finałowy w Łodzi15.05.2022


KOMUNIKAT  KOŃCOWY - FINAŁ II LIGI KADETÓW, ŁÓDŹ 14.05.2022
 
Ostatni IV turniej finałowy II Ligi Kadetów został rozegrany w sobotę 14 maja 2022 na obiektach MOSiR Łodzianka w Łodzi, ul. Małachowskiego 5/7. Turniej odbył się na zasadach: mecze w ramach 1/2 finału I GR A z II GR B oraz II GR A z I GR B, następnie zwycięzcy grali o I miejsce, a przegrani o III miejsce (czas gry 2 x 15 min).
W związku z wykluczeniem drużyny Ogniwa Sopot (zgodnie z regulaminem rozgrywek §9) mecz i rewanż o V miejsce nie odbył się, a drużyna MKS Pogoń Siedlce została sklasyfikowana na 5 miejscu w tabeli końcowej.
Obowiązkowa weryfikacja dokumentów odbyła się o godz.12,00 pod kierownictwem doświadczonego Kierownika Grzegorza Białkowskiego i zawodnicy wszystkich drużyn zostali dopuszczeni do zawodów.
 
Półfinały:
RC Arka Gdynia - Budowlanych SA Łódź 31:14 (24:0)
bez kar, sędzia Marek Miśkiewicz, awans do finału RC Arka Gdynia
Nowa Huta Rugby Klub Kraków - RK Sparta Jarocin 24:12 (7:5)
bez kar, sędzia Marek Miśkiewicz, awans do finału NHRK Kraków
Finały:
Mecz o 3 miejsce: Przegrani z meczu nr 1 i 2
Budowlani SA Łódź - RK Sparta Jarocin 28:24 (21:5)
bez kar, sędzia Mirosław Żórawski
Mecz o 1 miejsce: Wygrani z meczu  nr 1 i 2
RC Arka Gdynia - Nowa Huta Rugby Klub Kraków 55:17 (29:0)
bez kar, sędzia Mirosław Żórawski
 
Klasyfikacja:
1. RC Arka Gdynia
2. Nowa Huta Rugby Klub Kraków
3. Budowlani SA Łódź
4. RK Sparta Jarocin
Klasyfikacja IV finałowego turnieju II Ligi Kadetów jest równocześnie klasyfikacja końcowa rozgrywek (w klasyfikacji głównej dojdzie MKS Pogoń Siedlce na miejscu 5).
 
Zakończenie turnieju i rozdanie nagród odbyło się na boisku bezpośrednio po zawodach. Kapitanowie czterech drużyn odebrali okazjonalne puchary ufundowane przez organizatora Budowlani Rugby SA oraz drobne upominki od Immergas Polska. Zwycięzca rywalizacji RC Arka Gdynia odebrał puchar za I miejsce od Polskiego Związku Rugby.
Wybrani zawodnicy zwycięskich drużyn z meczów finałowych otrzymali upominki od Kubota:
RC Arka Gdynia: Adam Nowak, Adam Zapędowski.
Budowlani SA Łódź: Dawid Hoff, Kacper Krupa.
Nagrody wręczał prezes Budowlani Rugby SA Krzysztof Serafin.
 
Mirosław Żórawski 
Sędzia główny i organizator turnieju

II Liga - IX kolejka Challenge Cup - Półfinały
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Rumunia Polska

Rugby Europe Championship
Bukareszt, 04.02.2023

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 9 37
02 MKS Ogniwo Sopot 8 34
03 Edach Budowlani Lublin 8 31
04 RC Orkan Sochaczew 9 30
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5