POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

II Liga: Terminarz 2022/202320.08.2022


Zarząd Polskiego Związku Rugby przegłosował jednogłośnie terminarz zaproponowany przez Rady I i II Ligi w sezonie 2022/2023.

II Liga (klasyfikacja według miejsc zajętych po sezonie 2021/2022 z uwzględnieniem zespołów dołączających do ligi)
1. Wataha RC Zielona Góra
2. Rugby Team Olsztyn
3. Rugby Ruda Śląska
4. Miedziowi Lubin
5. Budowlani II Lublin
6. Rugby Wrocław
 
Sezon zasadniczy, Runda jesienna: 
 
1. Kolejka (10-11.09.2022)
Wataha RC Zielona Góra v Rugby Wrocław
Rugby Team Olsztyn v  Budowlani II Lublin
Rugby Ruda Śląska v Miedziowi Lubin
 
2. Kolejka (25.09.2022, niedziela)
Rugby Wrocław v  Miedziowi Lubin
Budowlani II Lublin v Rugby Ruda Śląska
Wataha RC Zielona Góra v Rugby Team Olsztyn
 
3. Kolejka (08-09.10.2022)
Rugby Team Olsztyn v Rugby Wrocław 
Rugby Ruda Śląska v Wataha RC Zielona Góra
Budowlani II Lublin v Miedziowi Lubin
 
4. Kolejka (22-23.10.2022)
Rugby Wrocław v Budowlani II Lublin
Wataha RC Zielona Góra v Miedziowi Lubin
Rugby Team Olsztyn v Rugby Ruda Śląska 
 
5. Kolejka (05-06.11.2022)
Rugby Ruda Śląska v Rugby Wrocław
Miedziowi Lubin v Rugby Team Olsztyn
Budowlani II Lublin v Wataha RC Zielona Góra 
 
Sezon zasadniczy, Runda wiosenna:
 
6. Kolejka (01-02.04.2023)
Rugby Wrocław v Wataha RC Zielona Góra  
Budowlani II Lublin v Rugby Team Olsztyn   
Miedziowi Lubin v Rugby Ruda Śląska 
 
7. Kolejka (15-16.04.2023)
Miedziowi Lubin v Rugby Wrocław 
Rugby Ruda Śląska v Budowlani II Lublin 
Rugby Team Olsztyn v Wataha RC Zielona Góra 
 
8. Kolejka (22-23.04.2023)
Rugby Wrocław v Rugby Team Olsztyn 
Wataha RC Zielona Góra v Rugby Ruda Śląska 
Miedziowi Lubin v Budowlani II Lublin 
 
9. Kolejka (06-07.05.2023)
Budowlani II Lublin v Rugby Wrocław 
Miedziowi Lubin v Wataha RC Zielona Góra  
Rugby Ruda Śląska v Rugby Team Olsztyn   
 
10. Kolejka (20-21.05.2023)
Rugby Wrocław v Rugby Ruda Śląska  
Rugby Team Olsztyn v Miedziowi Lubin 
Wataha RC Zielona Góra v Budowlani II Lublin 
 
Po sezonie zasadniczym zespoły, w oparciu o wyniki i punktację, zajmą odpowiednio miejsca od 1 do 6 zgodnie z regulaminem rozgrywek.
Numery od 1 do 6 w terminarzu fazy play-off są odpowiednikami miejsca zajętego przez dany zespół na koniec sezonu zasadniczego.  
 
Play-off:
1. Kolejka (03-04.06.2023)
2 v 1
4 v 3
2. Kolejka (10-11.06.2023)
1 v 2
3 v 4
 
Terminem przewidzianym na mecze barażowe jest 24-25.06.2023.

Bartosz Ryś

Oko w oko z ... Piotrowiczem Ekstraliga - I kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Rumunia Polska

Rugby Europe Championship
Bukareszt, 04.02.2023

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 9 37
02 MKS Ogniwo Sopot 8 34
03 Edach Budowlani Lublin 8 31
04 RC Orkan Sochaczew 9 30
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 8 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 9 5
10 KS Posnania Poznań 8 5