POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

I Mistrzostwa Europy na Śniegu22.12.2019


W dniach 21-22 grudnia br. na stadionie Dynama w Moskwie (Rosja) rozegrano pierwsze oficjalne Mistrzostwa Europy w Rugby na Śniegu pod patronatem Rugby Europe czyli Rugby Europe Snow Rugby European Championship.
 
W imprezie wystartowało osiem reprezentacji kobiecych i męskich podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Po ustaleniu kolejności w grupach rozegrano ćwierćfinały z udziałem wszystkich drużyn, a następnie półfinały i mecze o miejsca.

Turniej rozgrywany był zgodnie z przepisami Rugby Plażowego, boisko o wymiarach 31x25 metrów, pole punktowe długosci 3 metry, 5 zawodników na boisku i 7 rezerwowych, liczone były tylko przyłożenia. Pierwsze tytuły mistrzowskie w śnieżnym rugby zdobyły reprezentacje Rosji, kobieca pokonała w finale Norwegię 8:0, a męeska wygrała z Rumunią 4:2.
 
Turniej kobiet
Eliminacje
Łotwa v Węgry 4:5
Austria v Norwegia 1:7
Rosja v Szwajcaria 14:2
Chorwacja v Rumunia 1:8
Łotwa v Norwegia 5:6
Austria v Węgry 7:6
Rosja v Rumunia 10:5
Chorwacja v Szwajcaria 7:6
Łotwa v Austria 2:5
Norwegia v Węgry 6:2
Rosja v Chorwacja 10:1
Rumunia v Szwajcaria 7:3
Grupa A: 1.Rosja; 2.Rumunia; 3.Chorwacja; 4.Szwajcaria
Grupa B: 1.Norwegia; 2.Austria; 3.Wegry; 4.Łotwa
Ćwierćfinały
Norwegia (1B) v Szwajcaria (4A) 8:3
Rumunia (2A) v Węgry (3B) 6:2
Rosja (1A) v Łotwa (4B) 6:2
Austria (2B) v Chorwacja (3A) 1:3
Półfinały Bowl
Szwajcaria v Węgry 4:8
Łotwa v Austria 4:2
Półfinały Cup
Norwegia v Rumunia 2:0
Rosja v Chorwacja 12:1
Finał o VII miejsce: Szwajcaria v Austria 1:8
Finał o V miejsce: Węgry v Łotwa 2:3
Finał o III miejsce: Rumunia v Chorwacja 5:1
Finał o I miejsce: Norwegia v Rosja 0:8
 
Turniej mężczyzn
Eliminacje
Mołdawia v Rumunia 3: 8
Chorwacja v Białoruś 6:1
Rosja v Norwegia 15:0
Austria v Łotwa 4:13
Chorwacja v Rumunia 3:5
Mołdawia v Białoruś 7:5
Rosja v Łotwa 5:3
Austria v Norwegia 7:6
Białoruś v Rumunia 4:3
Mołdawia v Chorwacja 9:6
Rosja v Austria 14:1
Łotwa v Norwegia 6:4
Grupa A: 1.Rosja; 2.Łotwa; 3.Austria; 4.Norwegia
Grupa B: 1.Rumunia; 2.Mołdawia; 3.Chorwacja; 4.Białoruś
Ćwierćfinały
Rumunia (1B) v Norwegia (4A) 10:4
Łotwa (2A) v Chorwacja  (3B) 4:5
Rosja (1A) v Białoruś (4B) 12:1
Mołdawia (2B) v Austria (3A) 6:3
Półfinały Bowl
Norwegia v Łotwa 5:7
Białoruś v Austria 8:4
Półfinały Cup
Rumunia Chorwacja 4:3
Rosja v Mołdawia 9:1
Finał o VII miejsce: Norwegia v Austria 4:3
Finał o V miejsce: Łotwa v Białoruś 6:5
Finał o III miejsce: Chorwacja v Mołdawia 8:1
Finał o I miejsce: Rumunia v Rosja 2:4
 
Zdjęcia: Aleksander Rytnikov & Anastasia Osipova / Rugby Union of Russia
Pokonaj Willamsa w Hall of Fame! Planet Rugby Awards 2019
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin