I turnieju MPK7 U16 i PP Kobiet U18 w Lublinie02.10.2022

W sobotę, 01 października 2022 w Lublinie rozegrany został I Turniej Mistrzostw Polski U16 oraz pierwszy w historii Puchar Polski Kobiet U18, których gospodarzami był Klub Sportowy Budowlani Lublin.

W kategorii do lat 16 najlepsze okazały się rugbistki debiutującej w rozgrywkach drużyny Biało-Zielonych Ladies Gdańsk. Na drugim miejscu znalazła się Juvenia Kraków, która wróciła do rozgrywek po rocznej przerwie. Trzecie miejsce zajęły Venol Atomówki Łódź, a na czwartym miejscu uplasowały się rugbistki KS Budowlani Commercecon Łódź. Miejsce piąte przypadło gospodyniom turnieju z Amazonek KS Budowlani Lublin, na szóstym miejscu znalazły się zawodniczki RC Częstochowa, a siódme miejsce przypadło Błyskawicom Rugby Rzeszów.

7. Błyskawice Rugby Rzeszów - 8 punktów

Rozgrywany systemem każdy z każdym, mecz i rewanż, Puchar Polski Kobiet do lat 18 wygrały rugbistki KS Budowlani Commercecon Łódź. Drugie miejsce zajęły Venol Atomówki Łódź, a na najniższym miejscu podium uplasowały się Amazonki KS Budowlani Lublin.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski Kobiet U18 w Rugby 7 2022:
1. KS Budowlani Commercecon Łódź
2. Venol Atomówki Łódź
3. Amazonki KS Budowlani Lublin

Turniej sędziowali Tomasz Stępień (sędzia główny), Oskar Rudziński, Patryk Jasiński i Kundai Chindoko.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie pod względem organizacyjnym i miał charakter festynu sportowo-profilaktycznego, podczas którego promowana była profilaktyka onkologiczna kobiet. Partnerami wydarzenia były Lubelskie Stowarzyszenie Amazonki, Oddział Lubelski NFZ, Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom turnieju: Lubelski Okręgowy Związek Rugby, Vento Fleet, Dores Gastronomia, Mąka To ta Żabczyńscy Młyny Zbożowe, Bury Owoce i Warzywa, Piekarnia Marcin Orlikowski, NZOZ Marmed. Specjalne podziękowania za pomoc należą się Prezesowi LOZR Maciejowi Powale-Niedźwiedzkiemu.

II Turniej Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7 odbędzie się w niedzielę 23 października 2022 w Częstochowie, a jego organizatorem będzie Rugby Club Częstochowa.

W załączniku wyniki i klasyfikacja generalna po turnieju.