POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Japonia: Anulowany sezon Top League23.03.2020

 
Japan Rugby Top League postanowiło odwołać sezon w związku z wybuchem koronawirusa Covid-19, co oznacza, że zwycięzca w tym roku nie zostanie wyłoniony.
 
Pandemia zmusiła Super Rugby, Top14, Pro14 i Gallagher Premiership do zawieszenia sezonów w obliczu rosnącego zagrożenia zdrowia. I chociaż większość tych lig optymistycznie ocenia swoje szanse na zakończenie sezonu w późniejszym terminie, decyzja japończyków o anulowaniu ligi może wywołać efekt domina.
 
Oświadczenie brzmiało: Biorąc pod uwagę obecny status nowego koronawirusa Covid-19 i rozprzestrzeniające się infekcje, Japan Rugby Top League (JRTL) postanowiło anulować wszystkie mecze rundy 11 i następne w sezonie 2020, a także sam tegoroczny turniej. Ponieważ Japan Rugby Top League 2020 została anulowana w połowie sezonu i nie zostanie ukończona, nie będzie ostatecznego wyniku. Tak więc cztery drużyny biorące udział w 57 Mistrzostwach Japonii w Rugby, które są zaplanowane na 23 maja br., zostaną wyłonione w inny sposób.
 
Osamu Ota, przewodniczący Japan Rugby Top League, powiedział: To była trudna decyzja, ale biorąc pod uwagę globalne ryzyko zarażenia koronawirusem, postanowiliśmy anulować wszystkie 42 dotychczasowe mecze Japan Rugby Top League 2020, ponieważ wszyscy fani i zawodnicy są naszym najwyższym priorytetem oraz bezpieczeństwo klubów i podmioty powiązane muszą być zabezpieczone. Bardzo nam przykro z powodu wszystkich fanów, zawodników i pracowników, którzy czekali na wznowienie ligi, dziękujemy za wyrozumiałość. Mamy szczerą nadzieję, że obecna sytuacja wkrótce zostanie opanowana i majowe mistrzostwa Japonii zostaną rozegrane.
 
Po szybkim rozprzestrzenianiu się koronawirusa na świecie rządy wielu krajów, w tym Nowej Zelandii i Australii, doradziły swoim obywatelom aby natychmiast powrócili do ojczyzny, co oznacza, że zagraniczni zawodnicy Top League, którzy rekrutują się głównie z państw Półkuli Południowej powróciło do domów.
 
Były reprezentant Australii, Matt Giteau, który gra dla Suntory Sungoliath napisał na Twitterze: W tej chwili są ważniejsze rzeczy niż rugby.
 
Źródło: www.rugbypass.com
 
Tournee Walii nadal aktualne Super Rugby: Przełożony restart rozgrywek
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0