POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Mamy reprezentację na światowym poziomie04.04.2019


Gdy zostały udostępnione wszystkie wyniki turnieju eliminacyjnego do World Rugby Women's Sevens Series w Hong Kongu, w którym brała udział Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7, zobaczyliśmy jak niewiele zabrakło aby dalej walczyć o awans do grona dwudziestu najlepszych drużyn na świecie.


Dla uzupełnienia wyników z poprzedniego newsa podaję nazwiska zawodniczek, które zdobywały punkty w Hong Kongu:

Brazylia v Polska    14:12 (7:7)
punkty:  Pamięta 5, Paszczyk 5, Jaszczyszyn 2.

Argentyna v Polska    24:19 (17:7)
punkty:  Klichowska 5, Paszczyk 5, Witkowska 5, Jaszczyszyn 4.

Kazachstan v Polska    10:12 (0:5)
punkty:  Klichowska 10, Jaszczyszyn 2.

W trakcie turnieju otrzymaliśmy wiele pochlebnych opinii od trenerów innych kadr oraz działaczy World Series, a także kilka ciekawych propozycji odbycia wspólnych zgrupowań od reprezentacji Brazylii, Argentyny czy Hongkongu.
Bardzo dziękujemy Konsulowi Generalnemu RP w Hongkongu panu Mirkowi Adamczyk za zainteresowanie, kibicowanie i ludzką życzliwość.
Pisząc jakąkolwiek relację z akcji KNK7 nie sposób pominąć emocji, których jak zawsze przysparza nam żeńska reprezentacja. Wielu z Was śledziło jej dzisiejsze poczynania i widziało wyrównaną walkę jaką toczyła z zespołami, których klasy nie trzeba przedstawiać. Może zabrakło trochę doświadczenia, może szczęścia, ale nigdy nie zarzucimy tym dziewczynom braku charakteru, ambicji i woli zwycięstwa. Dlatego dzisiaj mogę śmiało napisać, że mamy wreszcie w polskim rugby reprezentację na światowym poziomie. Wszyscy wiemy jak trudno jest uzyskać tak wysoki pułap, zwłaszcza przy amatorskiej strukturze reprezentacji. Pod tym względem jesteśmy prawdziwym ewenementem wśród zawodowych drużyn, z którymi przychodzi nam rywalizować.

Mimo wielu trudności dziewczyny wciąż podnoszą swoje umiejętności i z zapałem rozwijają się sportowo, gdyż jak same twierdzą są w stanie wykrzesać z siebie jeszcze więcej.

I właśnie w tym, my wszyscy, całe środowisko rugbowe, mamy obowiązek im pomóc.
Swoją postawą na wielu stadionach zdobyły nasze zaufanie i szacunek. Nie możemy pozwolić na to by był to chwilowy przebłysk, by kilka lat ich ciężkiej pracy poszło na marne. Tej kadrze musimy zapewnić odpowiednie warunki, przede wszystkim socjalne i finansowe, do dalszego rozwoju.

Jeśli nie zmarnujemy tej szansy reprezentacja kobiet Rugby 7 będzie odnosić coraz większe sukcesy i na długie lata zawita w światowej elicie. Czyż nie do tego dążymy..?


Piotr Kwidziński

Zdjęcia: Rugbylicious Photography i Reprezentacja Narodowa w Rugby Kobiet

KNK7: Hong Kong WRWSS U16: Powołania na konsultację do Jarocina - Aktualizacja
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0