KNK7: Polki na II miejscu w Gandawie27.03.2016

W dniach 26-27 marca br. reprezentacja Polski kobiet w Rugby 7 zagrała w międzynarodowym turnieju Ghent Easter Rugby w Belgii. Po walce z Holenderkami w finale nasz zespół zajął w Gandawie II miejsce. Karolina Jaszczyszyn została wybrana Zawodniczką Turnieju

W pierwszym meczu eliminacji Polski uległy 0:5 Belgian Development. Dobrze zagrały w obronie, były też przy piłce przez większość meczu, niestety nie wykorzystały swoich akcji, co zemściło się stratą punktów. Drugim przeciwnikiem był zespół mistrza Czech RC Mountfield Ricany, który nasza siódemka wygrała 31:0. Kolejnym rywalem była drużyna Windmills czyli Wiatraki, jak nazywa się popularnie reprezentacja Holandii. Polki wyszły na mecz z zamiarem zyskania dużego doświadczenia z zespołem z wyższej półki grającym w Top12. Nasz zespół uległ 0:15 pierwsze punkty tracąc w ostatniej minucie pierwszej połowy, po przerwie trener Janusz Urbanowicz wykonał komplet zmian dając wszystkim zawodniczkom możliwość gry przeciwko klasowej drużynie. W ostatnim meczu Polki pokonały 47:0 Niemcy II czyli zespół Rugby-Verband Nordrhein-Westfalen.

Pierwszy mecz w grupie półfinałowej biało-czerwone zagrały przeciwko reprezentacji Niemiec. W pierwszej połowie dwa przyłożenia zdobyły rywalki, ale nie dały rady podwyższyć. Po zmianie stron Polki odrobiły straty w przyłożeniach, ale dodatkowo oba podwyższyły wygrywając 14:10. Drugi mecz w grupie był rewanżem z Belgian Development, nasz zespół zagrał kolejny dobry mecz wygrywając 17:0, z każdą zmianą drużyna stawała się coraz mocniejsza. Polski awansowały do finału, a w bezpośrednim meczu Niemki pokonały Belgijki 19:5. Przeciwniczki Polek, reprezentacja Holandii wygrały drugą grupę półfinałową pokonując 38:0 Gruzję i 45:0 Belgię. Po ciężkim meczu finałowym Holenderki wygrały z naszym zespołem 24:0, ale mocno się zdziwiły, gdy nasze reprezentantki stawiły im silny opór w obronie.