POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Reprezentacja poleci do Hongkongu29.03.2019


World Rugby Women's Sevens Series. Pasja i praca, czyli klucz do spełniania marzeń. Reprezentacja Polski poleci do Hongkongu


Adam Mauks - Dziennik Bałtycki

Za tydzień polskie rugbistki staną przed szansą awansu do niezwykle prestiżowych rozgrywek kobiecych na świecie - World Rugby Women's Sevens Series.

W sobotę, 30 marca br. reprezentacja Polski w rugby wyleci do Hongkongu by wziąć udział w turnieju eliminacyjnym do WRWSS, czyli dorocznego cyklu rozgrywek w 7-osobowym rugby kobiecym. Biorą w nim udział najlepsze siódemki na świecie, a cykl zmagań jest także eliminacją do udziału w igrzyskach olimpijskich. Aby znaleźć się w elitarnym gronie 12 siódemek grających w WRWSS trzeba wygrać turniej eliminacyjny w Hongkongu lub zostać do niego zaproszonym. Przed polskimi rugbistkami olbrzymie wyzwanie, bo o wygraną w turnieju będzie niezwykle trudno. W eliminacjach także zagra dwanaście ekip podzielonych na trzy grupy. Podopieczne gdańskiego selekcjonera reprezentacji Polski Janusza Urbanowicza, który na co dzień prowadzi także mistrzynie Polski Biało-Zielone Ladies Gdańsk spotkają się w grupie z bardzo silnymi drużynami: Brazylii, Argentyny i Kazachstanu. Turniej w Hongkongu potrawa dwa dni, 4 i 5 kwietnia. Pierwszego dnia zagramy w grupie, drugiego dnia osiem najlepszych drużyn zagra systemem pucharowym od ćwierćfinału do finału - mówi „Dziennikowi Bałtyckiemu” polska rugbistka Karolina Jaszczyszyn.

Udział polskich rugbistek w azjatyckim turnieju nie jest dziełem przypadku. W polskim rugby nie ma drużyny, która w tak krótkim czasie zrobiła tak duży postęp. Dziś reprezentacja Polski, w której większość zawodniczek stanowią rugbistki z Gdańska, jest czołową drużyną Europy. Progresu nie byłoby gdyby nie pasja i praca dziewczyn oraz ich trenera. Te dwa słowa są w ogóle kluczem do zrozumienia tego co robi ta drużyna. Biało-Zielone w reprezentacji Polski podkreślają, że bez pomocy innych ciężko byłoby o ten progres. - Nasze zaangażowanie, pasja, ciężka praca na treningach Biało-Zielonych jest kluczem do sukcesu. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagają nam w doskonaleniu swoich umiejętności. Miastu Gdańsk za wsparcie rozwoju kobiecego rugby. Jesteśmy dumne reprezentując to wspaniałe miasto w Polsce i za granicą - dodaje koleżanka z drużyny narodowej i klubowej Jaszczyszyn - Hanna Maliszewska.

Dla Polek wyjazd do Hongkongu na turniej kwalifikacyjny do WRWSS nie będzie już nowością, bo były tam już rok temu. - Wtedy nie udało nam się wyjść z grupy - mówi trener Janusz Urbanowicz. Jego zdaniem rok ciężkiej pracy, który upłynął od ostatniej wizyty rugbistek w Hongkongu, musi teraz zaprocentować. - Stawka jest strasznie wyrównana - dodaje Urbanowicz. W tym turnieju możemy wygrać, ale możemy też być na ostatnim miejscu. Naszym celem jest awans do półfinału, ale wiadomo, że te marzenia zweryfikuje życie - dodaje trener rugbistek.

Reprezentacja Polski na turniej kwalifikacyjny w Hongkonku:
Biało-Zielone Ladies Gdańsk: Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Hanna Maliszewska, Marta Nowosz, Natalia Pamięta, Monika Pietrzak, Julianna Schuster, Sylwia Witkowska. Black Roses Posnania Poznań: Agnieszka Kowalczyk, Katarzyna Paszczyk. Diablice Ruda Śląska: Kinga Karlińska, Angelika Piekorz.

Kto zagra w turnieju 4 i 5 kwietnia:
Grupa A: Japonia, Belgia, Szkocja, Meksyk.
Grupa B: Kenia, Papua Nowa Gwinea, Hongkong, Uganda.
Grupa C: Brazylia, Argentyna, Kazachstan, Polska.

Grafiki: Reprezentacja Narodowa w Rugby Kobiet

U18: Wygrane test mecze we Francji Mirosław Janeczko zakończył karierę sędziego
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1