POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Sparingi z Hiszpanią17.02.2020


ZGRUPOWANIE KNK7 ALICANTE (HISZPANIA)

W dniach 05-09 lutego br. odbyło się pierwsze w tym roku, wyjazdowe zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Na zaproszenie Hiszpańskiej Federacji Rugby nasza reprezentacja udała się do Alicante gdzie przez 4 dni trenowała i rozgrywała mecze kontrolne z uczestniczkami rozgrywek Women World Rugby Sevens Series.

Pierwsze dwa dni wspólnych treningów wyglądały podobnie. Rozgrywano krótkie gry po stałych fragmentach (rozpoczęcia, młyny, auty, wolne i karne), do trzech przegrupowań i oczywiście w pełnym kontakcie. Trenerzy Urbanowicz i Buchało dowolnie rotowali składem sprawdzając zawodniczki na różnych pozycjach i na bieżąco udoskonalając zagrywki. Ten system przygotowań zdał już egzamin podczas ubiegłorocznego obozu z Francuzkami w Marcoussis i jest praktykowany przez większość reprezentacji ze światowej czołówki.
Niestety już pierwszego dnia ze składu wypadła nasza kapitan Karolina Jaszczyszyn. Popularna „Szczura” doznała urazu barku i do końca obozu wspierała koleżanki swoim doświadczeniem zza bocznej linii boiska.

W kolejnych dniach zgrupowania, oprócz porannych sesji treningowych, kadra rozgrywała mecze kontrolne z Hiszpankami w pełnym wymiarze czasu ale bez podwyższeń. Oto wyniki spotkań:

Piątek 07.02.2020
Polska v Hiszpania 20:15 (10:0)
Punkty: Klichowska 5, Kołdej 5, Kowalczyk 5, Pietrzak 5
Polska v Hiszpania 15:5 (5:5)
Punkty: Kołdej 10, Pamięta 5

Sobota 08.02.2020
Polska v Hiszpania 10:15 (10:10)
Punkty: Kołdej 5, Pamięta 5
Polska v Hiszpania 25:5 (15:5)
Punkty: Paszczyk 10, Kołdej 5, Pamięta 5, Piekorz 5
Polska v Hiszpania 20:10 (15:5)
Punkty: Klichowska 5, Oboza 5, Pamięta 5, Paszczyk 5

Było to niezwykle owocne zgrupowanie pod względem szkoleniowym. Możliwość rywalizacji z silnym przeciwnikiem daje ogromny zastrzyk doświadczenia oraz przegląd i poprawę zachowań w realnych warunkach meczowych. Można śmiało powiedzieć że tędy droga i tylko w taki sposób możemy liczyć na postęp. Podczas pobytu w Alicante zrodziła się także kolejna szansa dla naszej żeńskiej kadry. Przy wsparciu trenera Hiszpanek otrzymaliśmy zaproszenie do francuskiego Montpellier na prestiżowy turniej z udziałem reprezentacji: Kanady, Francji, Rosji, Hiszpanii i Irlandii. Turniej ten odbędzie się w dniach 07-08 marca br. i będzie świetną okazją do zebrania ostatnich doświadczeń przed wyjazdem do RPA na światowe eliminacje do World Series.

Piotr Kwidziński

Rumia: Nowak i Chromiński Trenerami Roku WRSCS: Turniej Vina del Mar 7's
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin