POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

KNK7: Sprawozdanie z Campu w Marcoussis01.02.2023


Reprezentacja Polski Kobiet Rugby 7 w dniach 23-28 stycznia br. odbywała zgrupowanie w ośrodku szkoleniowym w Marcoussis (Francja). Reprezentantki przez cztery dni miały okazję trenować z jedną z czołowych ekip świata, która, jako gospodarz, jest już pewna gry na igrzyskach olimpijskich i buduje zespół właśnie z myślą o Paryżu.


Na zgrupowaniu odbyło się osiem jednostek treningowych, z czego cztery treningi wspólne z reprezentacją Francji. Na każdym z tych treningów rozgrywane były sparingi, które były nagrywane i po wieczornej kolacji analizowane.
Pierwszy dzień zgrupowania poświęcony był podróży, zaczynając od zbiórki reprezentacji na lotnisku w Warszawie i dotarcia Kadry do ośrodka w Marcoussis. Po podróży był czas jedynie na zaklimatyzowanie się i wspólną kolację.

Kolejnego dnia reprezentacja po śniadaniu odbyła swój pierwszy trening na obiekcie Francuskim. Ośrodek w Marcoussis posiada 4-5 boisk rugbowych, w tym jedno z nich było przynależne w czasie zgrupowania dla reprezentantek Polski. Trening poranny miał na celu pobudzić kadrowiczki po podróży i przypomnieć sobie zagrywki w danych fragmentach gry przed meczami kontrolnym z Francją.
Po treningu odbył się obiad i chwila odpoczynku do kolejnego treningu.
Drugi trening odbył się razem z reprezentacją Francji. Każdy trening odbyty z gospodarzami był dokładnie opisany, np. ile czasu poświęcamy na rozgrzewkę czy dany fragment gry. Rozgrzewka treningu była wspólna w postaci zabawy, następnie reprezentacje grały przeciwko sobie mecze do tak zwanego toucha, a główną częścią treningu były fragmenty gry - po młynie, aucie i rozpoczęciu.
Po treningu odbyła się kolacja i analiza zebranego materiału z treningu.

Trzeci dzień campu po śniadaniu rozpoczęty był treningiem siłowym. Bezpośrednio po siłowni kadra wyszła na boisko dopracowując zagrywki przed kolejnym starciem z Francuzkami.
Po treningu odbył się obiad i chwila odpoczynku do kolejnego treningu.
Podobnie jak dnia drugiego treningi popołudniowy odbył się z reprezentacją Francji. Standardowo poprowadzona została wspólna rozgrzewka w postaci zabawy. Kolejny czas treningu poświęcony był kontrolnymi meczami 4x8 min. (full contact).
Po treningu odbyła się kolacja i analiza zebranego materiału z treningu.

Czwartego dnia Kadra po śniadaniu wybrała się na boisko skupiając się na poprawię wyjścia w obronie i dopracowaniu zagrywek.
Po treningu odbył się obiad i chwila odpoczynku do kolejnego treningu.
Popołudniowy trening standardowo poświęcony był na grze z gospodarzami (4x8 min.).
Kończąc dzień kolacją i dokładną analizą wideo.

Przedostatni dzień przed końcem zgrupowania reprezentantki po śniadaniu wybrały się na ostatni trening boiskowy razem z Francją. Po rozgrzewce obie drużyny zagrały przeciwko sobie 3x8 min. (full contact), następnie przy końcowej części treningu nasza kadra zagrała przeciwko sobie 2x5 min.
Po treningu obie reprezentację podziękowały sobie na zakończenie świetnego Campu, który z pewnością zaowocuje w kolejnych starciach.
Kadra Kobiet popołudniu odbyła jeszcze ostatnią jednostkę treningową na siłowni i kolejnego dnia była gotowa na powrót do domu.

Po analizie, Camp dla naszej reprezentacji jak najbardziej był na plus. Mecze, które były rozgrywane każdego dnia były z treningu na trening coraz lepsze, poprawiając obronę i rozegranie w ataku. Pomimo tego czeka reprezentację dużo pracy do kluczowych zawodów.
Przed kadrą najbliższe zgrupowanie będzie w Gdańsku oraz Camp w Tunezji, gdzie będzie czas na dalsze przygotowanie.

Lista powołanych zawodniczek:

Biało-Zielone Ladies Gdańsk
01.    Druzgałą Julia (nr licencji 8174)
02.    Klichowska Anna (nr licencji 7181)
03.    Kłak Sandra (nr licencji 9139)
04.    Kołdej Małgorzata (nr licencji  10410)
05.    Maliszewska Hanna (nr licencji 6165)
06.    Morus Marta (nr licencji 8080)
07.    Pamięta Natalia (nr licencji  9698)
08.    Respondek Klaudia (nr licencji 7430)
09.    Strugińska Oliwia (nr licencji 12945)
10.    Wardaszka Martyna (nr licencji 10898)
11.    Witkowska Sylwia (nr licencji 4533)
12.    Zawadzka Patrycja (nr licencji 6943)
Legia Warszawa
13.    Czumer-Iwin Tamara (nr licencji 8710)
14.    Zaishliuk Ilona (nr licencji 12045)

Sztab Szkoleniowy:
Urbanowicz Janusz – trener
Buchało Jurij – asystent trenera
Cajzer Robert – fizjoterapeuta
Gdaniec Jarosław – trener analiza wideo

Sylwia Witkowska

Polska Szarża #12 - Walijska lekcja rugby REC: Znamy godziny meczów w Gdyni
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki