POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Trzecia konsultacja02.03.2015

 
W dniach 27 lutego - 01 marca w Łodzi odbyła się trzecia konsultacja Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Przedstawiamy dwie relacje z tego spotkania, trenera Tomasza Kapustki i zawodniczek Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.
 
Po raz trzeci w tym roku, ale już w niemal wiosennej aurze, spotkały się zawodniczki Kadry Narodowej Kobiet w rugby 7, tym razem na gościnnych obiektach KS „Budowlani” w Łodzi. Brało w niej udział aż 14 zawodniczek- wszystkie powołane z listy podstawowej! Jeden z czterech treningów, poświęcony testom motorycznym, odbył się na bieżni LA łódzkiego AZS, przy ul. Lumumby. Tam trenerzy badali kolejno: moc (skok w dal z miejsca), wytrzymałość beztlenową (wahadło 150 m) i na koniec tlenową (800 m) i warto podkreślić bardzo poważne i ambitne potraktowanie tych prób przez nasze dziewczyny. 
Reszta zajęć odbyła się na boisku trawiastym, a ich istotną częścią były różne formy gry, z wewnętrzną grą kontrolną, która wypełniła ostatni, niedzielny trening. Tematem przewodnim konsultacji były: obserwacja sytuacji na boisku i proces podejmowania decyzji w grze.
Profesjonalnie opracowane wyniki testów, razem z wnioskami płynącymi z wideo analizy gier, będą z pewnością cenną wskazówką przy sformułowaniu końcowych wniosków z konsultacji, a przede wszystkim, indywidualnej oceny uczestniczących w niej zawodniczek, pod kątem kolejnej akcji KNK7, jaką będzie atrakcyjnie zapowiadający się camp w Brandys nad Labou (Czechy), z udziałem gospodyń, Litwinek i naszych pań (27-29 marca).
 
Tomasz Kapustka
 
Po dotarciu w piątkowe popołudnie do Łodzi, dziewczyny odbyły jeden trening na obiekcie Budowlanych. Przypomnienie technik zwodu z trenerem Arkadiuszem Mąkiną, a następnie otwarta gra pod okiem trenera Tomasza Kapustki. Po kolacji trener Mąkinia wyłożył trochę niemniej ważnej od gry teorii.
W sobotnie przedpołudnie trener Mąkina poddał kadrowiczki trzem testom: skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy na 150 m i bieg na 800 m. Wyniki pozwalają z optymizmem spojrzeć w przyszłość o ile dalej dziewczyny będą pracować nad kondycją. Po południu nadszedł czas na grę właściwą w pełnym kontakcie, gdzie było miejsce na realizację piątkowej teorii. Po kolacji był czas na integrację i wspólne oglądanie meczu Pucharu 6 Narodów. W niedzielę odbyły się kolejne gry kontrolne. Wyjazd mocno zmotywował dziewczyny do dalszej pracy i dał pewność, że rugby to najlepszy sport na świecie!
 
Na podstawie relacji Biało-Zielone Ladies Gdańsk [kliknij]
 
Zdjęcia Mirosław Jabłoński [więcej zdjęć] i Biało-Zielone Ladies
 
Sparingi przed ligą Kalendarz rundy wiosennej
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0