POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Zgrupowanie w Marcoussis21.10.2019


W dniach 02-07 października 2019 r odbyło się kolejne szkoleniowe zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. Tym razem nasza reprezentacja udała się do Marcoussis, aby w tamtejszym ośrodku przygotowań, odbyć wspólne treningi z kadrami Francji i Irlandii. Zaproszenie na to zgrupowanie otrzymaliśmy od Francuskiej Federacji Rugby po świetnych, tegorocznych występach naszej żeńskiej kadry.
 
Zgrupowanie rozpoczęło się 02 października br. wieczornym treningiem zorganizowanym na gdańskim stadionie GOS. Następnego dnia o świcie kadra wyruszyła do Francji i późnym popołudniem odbyła trening na świetnie przygotowanym obiekcie w Marcoussis. Dni 04 i 05 października br. upłynęły na wspólnych treningach z przybyłą reprezentacją Irlandii oraz Francuzkami. Treningi odbywały się w formie krótkich fragmentów gry po młynach, autach, karnych i rozpoczęciach ze środka. Wszystko zostało ściśle zaplanowane i dobrze zorganizowane przez gospodarzy zgrupowania.
 
W niedzielę, 06 października br., oprócz treningów, odbyły się także 7-minutowe mecze kontrolne, których wyniki podaję poniżej, grano tylko na przyłożenia:
Francja v Polska 5:15
punkty: Anna Klichowska 5, Małgorzata Kołdej 5, Natalia Pamięta 5.
Polska v Irlandia 10:10
punkty: Natalia Pamięta 5, Monika Pietrzak 5.
Polska v Francja 5:5
punkty: Agnieszka Kowalczyk 5.
 
Ostatni trening odbył się 07 października br. rano, po nim kadra udała się w drogę powrotną do Polski. W czasie pomiędzy treningami odbywały się zajęcia teoretyczne, podczas których trenerzy na bieżąco analizowali poszczególne fragmenty gry i zwracali uwagę na elementy, które muszą ulec poprawie. 
Podczas zgrupowania kadra kobiet odbyła wiele jednostek treningowych mogąc skonfrontować swoje umiejętności z realnym przeciwnikiem. To bardzo cenne szkoleniowo doświadczenia, których w swoim programie każda reprezentacja powinna mieć jak najwięcej. Trener Janusz Urbanowicz miał możliwość rotowania składem oraz sprawdzenia zawodniczek na różnych pozycjach i w różnych wariantach gry. Pomimo nieobecności, z powodu kontuzji, dwóch znaczących reprezentantek, gra naszej kadry była poukładana a założony plan sztabu trenerskiego został całkowicie zrealizowany. Wszystkie zawodniczki wykazały jak zawsze ogromną koncentrację i zaangażowanie podczas treningów.
 
W najbliższym czasie Kadrę Narodową Kobiet Rugby 7 czeka jeszcze jedno, ostatnie w tym roku zgrupowanie, jakim będzie udział w bardzo dobrze obsadzonym turnieju w hiszpańskim Elche.
 
Piotr Kwidziński

Ekstraliga - VII kolejka Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 09
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 RC Orkan Sochaczew 7 18
 04 Edach Budowlani Lublin 7 18
 05 Awenta Pogoń Siedlce 6 17
 06 OKS Skra Warszawa 7 17
 07 RC Lechia Gdańsk 7 15
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 6 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0