POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

KNK U12-16: Relacja z OKKW w Warszawie19.08.2022


Przy sukcesie naszego zespołu seniorek, bardzo ważne jest, abyśmy przygotowywali się na sukces w naszych drużyn kolejnych latach. W tym celu w dniach 12-16 sierpnia br. na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Konsultacja Kadr Wojewódzkich. 77 dziewcząt i 8 trenerów wzięło udział w tym przedsięwzięciu, podczas którego zawodniczki były testowane w różnych obszarach, aby sprawdzić ich podstawowe umiejętności i kondycję fizyczną. Dziewczęta zagrały też kilka meczów treningowych, dziewczęta rzucały sobie wyzwania i spędziły razem pożytecznie czas.
 
Michał Czerwiowski, szef programu dziewcząt U16 skomentował: Na Ogólnopolskiej Konsultacji Kadr Wojewódzkich w Warszawie przebywało 77 zawodniczek z całej Polski w wieku 12-16 lat. Grupa była bardzo zróżnicowana pod względem umiejętności i poziomu sportowego, dlatego pracowaliśmy z nimi głównie nad doskonaleniem podstawowych umiejętności oraz prostymi elementami gry. Bardzo cieszymy się, że udało nam się spotkać z nowym dyrektorem sportowym PZR i porozmawiać o potrzebach i wyzwaniach stojących przed kobiecym rugby młodzieżowym.
 
Jose Gorrotxategi, dyrektor sportowy Polskiego Związku Rugby, który również uczestniczył w zajęciach, powiedział: Chcę podziękować wszystkim trenerom i wszystkim klubom w Polsce za wspaniałą pracę, jaką wykonują rekrutując, trenując i podnosząc poziom kobiecego rugby. Sukces Reprezentacji Kobiet 7 ma zainspirować nas do dalszej pracy na rzecz przyszłości kobiecego rugby w Polsce. Działania takie jak te są bardzo ważne, aby zainspirować przyszłe pokolenie zawodniczek do stawania się lepszymi, cieszyć się grą w rugby i znaleźć drogę do pozostania w rugby na dłuższą metę, abyśmy mogli zwiększyć liczbę starszych zawodniczek i podnosić ich umiejętności.
 
Polski Związek Rugby dziękuje zawodniczkom wszystkich klubów biorących udział w OKKW. Chcielibyśmy również podziękować trenerom, którzy wzięli udział w obozie, a lista znajduje się poniżej:
Michał Czerwiowski i Dominik Fortuna - KS Budowlani Łódź
Ernest Hejna - Venol Atomówki Łódź
Robert Ciechoński i Marcin Sokołowski - Amazonki Budowlani Lublin
Michał Krzypkowski - RC Częstochowa
Paweł Grabski - AZS AWF Warszawa
Jakub Sieradzki - Rugby Rzeszów
 
Biuro Prasowe PZR
I Liga: Terminarz 2022/2023 Oko w oko z ... Piotrowiczem
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki