POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNM7 U18: Konferencja prasowa przed ME13.08.2019

 
W Gdańsku, 13 sierpnia br. odbyła się konferencja prasowa przed Mistrzostwami Europy U18, z przedstawicielami Trójmiejskich mediów spotkali się trener Reprezentacji Polski Jakub Seklecki i kapitan drużyny Artur Bryl.
 
Jesteśmy odpowiednio przygotowani do turnieju - twierdzi kapitan reprezentacji Polski - koledzy są bardzo dobrze przygotowani fizycznie, ostatni turniej rozegrany w Gdańsku, pokazał, że drugiego dnia jesteśmy równie silni, albo nawet silniejsi niż pierwszego. To świadczy o tym, że zrobiliśmy dużą pracę pod kątem przygotowania fizycznego. Praca z trenerem Pawłem Stemplem przynosi efekty. Gorzej wychodzi nam wejście w turniej, musimy nad tym popracować. W sobotę czekają nas trzy mecze z bardzo wymagającymi przeciwnikami Portugalią, Francją i Rumunią.
 
Trener Seklecki ocenił nasze szanse w turnieju: - Poza zasięgiem wydają się drużyny Francji i Irlandii, szczególnie mocna jest Francja, to mistrz Europy i wicemistrz świata, który tytuł przegrał z Australią po rzutach karnych. Z resztą toczyliśmy wyrównane pojedynki w ostatnich latach, nawet z tak mocnymi ekipami jak Hiszpania i Portugalia, potrafiliśmy też wygrać z Rosją. Jesteśmy odpowiednio przygotowani, udało się zbudować grupę, która dobrze pracuje, mieliśmy dwa zgrupowania w Gdańsku, mocno obsadzony turniej z udziałem Rosji i Litwy. Mam do dyspozycji szesnastu dobrych zawodników z których wybiorę turniejową dwunastkę, każdy z zawodników ma ciągle szansę zagrania w turnieju, o mojej decyzji zaważy dyspozycja zawodnika prezentowana w tym tygodniu. Chciałbym bardzo podziękować osobom odpowiedzialnym za przygotowanie obiektu, dawno nie trenowaliśmy na takiej trawie. Obiektu gratulowali nam nawet ludzie ze sztabu reprezentacji Rosji.
 
Turniej wystartuje w sobotę, 17 sierpnia br. o godz. 11.00, Polacy o godz. 12.50 zagrają z Portugalią, o godz. 15.35 z Francją i ostatni mecz rundy grupowej o godz. 18.20 z Rumunią.
O medale powalczą drużyny które zajmą dwa pierwsze miejsca w grupie i dwie drużyny z najlepszym dorobkiem punktowym z miejsc trzecich. Te drużyny zagrają o pierwsze osiem miejsc w turnieju. Ostatnie drużyny z rozgrywek i trzecia w grupie z najsłabszym bilansem zagrają o miejsca 9-12.
Niedzielne zawody zaczynają się również o godz. 11.00, faza półfinałowa startuje o godz. 13.15, Wielki Finał imprezy o godz. 17.14, a dekoracja zwycięzców około godz. 17.45.
 
Informacje dla kibiców:
Impreza odbędzie się na obiekcie Gdańskiego Ośrodka Sportu, we Wrzeszczu przy Grunwaldzkiej 244.
Na stadion można dojechać środkami komunikacji miejskiej, stadion jest świetnie skomunikowany, w obrębie kilku minut spacerem są przystanki tramwajowe i autobusowe.
Obok stadionu jest przystanek Szybkiej Kolejki Miejskiej: Gdańsk- Zaspa i Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdańsk- Strzyża.
Początek imprezy sobota, 17 sierpnia br. godz. 11.00, przewidywany koniec gier około godz. 18.30.
Plan godzinowy na niedzielę: start turnieju godz. 11.00, finał godz. 17.14.
Wstęp wolny.
Zapraszamy  kibiców!  Wspieramy reprezentację Polski!
 
Piotr Płoszaj
 
Rugby Championship 2019 Ekstraliga: Polsat pokaże zmagania ligowców
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0