KNM XV: Czechy v Polska 10:2719.02.2022

W meczu treningowym reprezentacja Polski seniorów w Rugby XV pokonała w Pradze Czechy 27:10 (5:0).

W reprezentacji Polski debiutowało kolejnych siedmiu zawodników Jakub Burek i Władysław Grabowski z Ogniwa Sopot, Max Loboda z Fylde RUC (Anglia) oraz George Sweetman z Luctonians SC (Anglia) wybiegli w pierwszym składzie, a Jan Mroziński z Ogniwa Sopot, Oscar Kolowski z Taunton RFC (Anglia) i Przemysław Dobijański z Master Pharm Rugby Łódź weszli z rezerwy. Na pierwsze punkty czekaliśmy do 14 minuty, było to przyłożenie Daniela Gduli na 0:5, jak się okazało jednocześnie wynik pierwszej połowy. W przerwie trener Chris Hitt dokonał pięciu zmian i wynik zaczął rosnąć. Przez 20 minut trwał „festiwal” Gduli, który zdobył w tym czasie dwa przyłożenia, dwa podwyższenia i kopnął karnego, tylko w 52 minucie przerwała go „piątka” Ross Cooke. Przy wyniku 0:27 w 59 minucie Hitt w ciągu dziesięciu minut dokonał wszystkich pozostałych zmian. Gospodarze punktowali w końcówce meczu przykładając w 77 (Tomáš Adáme) i 80 minucie (Adam Miřácký), ustalili wynik meczu na 10:27.

Praga, 19.02.2022
Czechy v Polska  10:27 (0:5)
Punkty Polska: Daniel Gdula 22 (3P, 2pd, K), Ross Cooke 5 (P).
Punkty Czechy: Tomáš Adámek 5 (P), Adam Miřácký 5 (P).
Skład Polski: Thomas Fidler (68 Marcin Siemaszko), Jakub Burek- debiutant (41 Grzegorz Buczek), Radosław Bysewski (41 Craig Bachurzewski), Edward Krawiecki- kapitan, Max Loboda- debiutant (68 Jan Mroziński- debiutant), Adam Piotrowski (41 Arkadiusz Janeczko), Eryk Luczka (64 Jakub Małecki), Władysław Grabowski- debiutant -  Dawid Plichta (59 Mateusz Plichta) - Daniel Tomanek (41 Siokivaha Taufui Halaifuana) - Ross Cooke (64 Oscar Kolowski- debiutant), Daniel Gdula, George Sweetman- debiutant (68 Przemysław Dobijański- debiutant), Artur Fursenko (41 Stasio Maltby) - Patryk Reksulak.
Sędzia: Thomas Mendes (Francja).
Sztab szkoleniowy reprezentacji: Chris Hitt (trener główny), Morgan Stoddart (trener ataku), Gwesyn Price Jones (trener młyna), Osian Edwards (trener przygotowania fizycznego), Joel Parry (analityk video), Piotr Zeszutek (kierownik drużyny), Karol Grablowski (fizjoterapeuta), Kamil Nowak (fizjoterapeuta).

W meczu Rugby Europe Trophy Niemcy uległy 19.02.2022 w Heidelbergu Belgii 26:33 (16:19). A tak obecnie wygląda sytuacja w tabeli [kliknij]. My spotkamy się 19.03.2022 w Brukseli z Belgią, a następnie 09.04.2022 z Litwą w kraju.