POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

KS Rugby Kraków (Bestie)15.12.2021


Na rugbowej mapie Polski pojawiła się nowa drużyna kobiet Klub Sportowy Rugby Kraków posługujący nie nieoficjalną, ale chwytliwą nazwą „Bestie”.
 
W dniu 06 października br. odbyło się walne zebranie nowego, demokratycznego klubu sportowego Rugby Kraków, na którym został uchwalony statut klubu wraz z wyznaczeniem funkcji członków oraz ustanowieniem nazw (oficjalnej i nieoficjalnej).
 
Natomiast w dniu 23 listopada br. Prezydent Miasta Krakowa zatwierdził wniosek o dodanie nowego klubu sportowego Rugby Kraków do oficjalnej listy stowarzyszeń Miasta Krakowa.
 
Kolejnym krokiem uczynionym 14 grudnia br. była prezentacja oficjalnego logo autorstwa Agnieszki Choczyńskiej  i Patrycji Szrajer (w załączniku) i barw klubowych (czerwono/biało/czarne) Klubu Sportowego Rugby (Bestie) Kraków.
 
W Sztabie Szkoleniowym „Bestii” zasiadają: Magdalena Korona (trener główny), Kamila Śledziowska (trener przygotowania siłowego) i Damian Żurawski (trener przygotowania motorycznego). Zawodniczki reprezentowały dotychczas w turniejach barwy I Ligowych Alfy Bydgoszcz i Biało-Zielonych Ladies II Gdańsk.
 
Klub deklaruje i zaprasza na treningi: Jako, że jesteśmy klubem demokratycznym, mimo wybranego zarządu głównego, wszystkie osoby stowarzyszone w klubie mają równe prawa, a decyzje podejmowane są w drodze głosowania. Każda kobieta wstępująca w szeregi Bestii nie jest zobowiązana umową członkowską i nasz klub nie będzie rościł sobie praw do ekwiwalentu za jej wyszkolenie w przypadku zmiany barw klubowych. Cenimy sobie prawa i wolną wolę naszych zawodniczek dlatego też pozwalamy im podejmować własne decyzje. Zapraszamy wszystkie chętne kobiety, chcące dołączyć do formalnych już Bestii.
 
Kontakt: tel. 608-073-914; mail klub@rugbykrakow.pl; funpage: rugbykobietkrakow
TOP 100 - Selekcja Kadry Polski U16 w Poznaniu SLRT: Finał województwa Małopolskiego
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Puchar Świata Kobiet 7
Cape Town, 09.09.2022 - 11.09.2022

Tabela Ekstraligi
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Up Fitness Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  Edach Budowlani Lublin    
  Master Pharm Rugby Łódź    
  RC Arka Gdynia    
  RzKS Juvenia Kraków    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  KS Posnania Poznań