POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Klubowe Mistrzostwa Europy 706.09.2021


W dniach 04-05 września br. w Sankt Petersburgu rozegrano XV turniej Rugby Europe 7s Clubs Championship czyli Klubowych Mistrzostw Europy Rugby 7 Kobiet i Mężczyzn. 
 
Na starcie stanęło 10 zespołów kobiecych i 12 męskich, wśród nich trzy Polskie drużyny. Wśród zapowiadanych uczestników do Petersburga nie dotarli jedynie francuzi z Seventies, których organizatorzy zastąpili białoruskim zespołem Harugva RC Mińsk. W turnieju kobiet Biało-Zielone Ladies Gdańsk wygrały eliminacje w Grupie B i w półfinale musiały się zmierzyć z Black Roses Posnania Poznań, która zajęła drugie miejsce w Grupie A. W finale gdańszczanki uległy 10:26 drużynie CSKA Moskwa, która jest podstawą reprezentacji Rosji w Rugby 7. Czarne Róże w meczu o III miejsce uległy VVA Podmoskovie Monino 7:24. W turnieju mężczyzn Posnania została rozlosowana do silnej grupy z dwoma medalistami turnieju, w półfinale 9-12 wygrała z Bera Bera RT San Sebastian, ale w meczu o IX miejsce ponownie spotkała się z RC Academy Tbilisi przegrywając 5:42. 
 
TURNIEJ KOBIET
 
Eliminacje
Firuzköy Rugby SK Istanbuł v CSKA Moskwa  0:46
RC Neva Sankt Petersburg v VVA Podmoskovie Monino 5:29
Black Roses Posnania Poznań v Medvek RCE Budapeszt 39:7
RC Majadahonda Madryt v Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga 27:0
CSKA Moskwa v Leman Flames 46:0
VVA Podmoskovie Monino v Biało-Zielone Ladies Gdańsk 19:39
Black Roses Posnania Poznań v Firuzköy Rugby SK Istanbuł 53:0
RC Majadahonda Madryt v RC Neva Sankt Petersburg 12:24
Medvek RCE Budapeszt v Leman Flames 12:12 
Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga v Biało-Zielone Ladies Gdańsk 5:50
CSKA Moskwa v Black Roses Posnania Poznań 36:0
VVA Podmoskovie Monino v RC Majadahonda Madryt 29: 5
Medvek RCE Budapeszt v Firuzköy Rugby SK Istanbuł 36:5 
Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga v RC Neva Sankt Petersburg 0:29
Black Roses Posnania Poznań v Leman Flames 24:14
RC Majadahonda Madryt v Biało-Zielone Ladies Gdańsk 7:57
Leman Flames v Firuzköy Rugby SK Istanbuł 43:0 
Biało-Zielone Ladies Gdańsk v RC Neva Sankt Petersburg 24:5
CSKA Moskwa v Medvek RCE Budapeszt 43:0
VVA Podmoskovie Monino v Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga 53:0
 
Półfinały 5-8
Leman Flames v RC Majadahonda Madryt 7:24
RC Neva Sankt Petersburg v Medvek RCE Budapeszt  21:7
Półfinały 1-4
CSKA Moskwa v VVA Podmoskovie Monino 24:0
Biało-Zielone Ladies Gdańsk v Black Roses Posnania Poznań 32:7
 
Finały
O 9 miejsce: Firuzköy Rugby SK Istanbuł v Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga 7:34 
O 7 miejsce: Leman Flames v Medvek RCE Budapeszt  14:24
O 5 miejsce: RC Majadahonda Madryt v RC Neva Sankt Petersburg 14:10
O 3 miejsce: VVA Podmoskovie Monino v Black Roses Posnania Poznań 24:7
O 1 miejsce: Biało-Zielone Ladies Gdańsk v CSKA Moskwa 26:10
 
Klasyfikacja
01. CSKA Moskwa (Rosja)
02. Biało-Zielone Ladies Gdańsk (Polska)
03. VVA Podmoskovie Monino (Rosja)
04. Black Roses Posnania Poznań (Polska)
05. RC Majadahonda Madryt (Hiszpania)
06. RC Neva Sankt Petersburg (Rosja)
07. Medvek RCE Budapeszt (Węgry) 
08. Leman Flames (Szwajcaria) 
09. Inflanty RFC LSPA/Livonia Ryga (Łotwa) 
10. Firuzköy Rugby SK Istanbuł (Turcja), 
 
 
TURNIEJ MĘŻCZYZN
 
Eliminacje
Baltrex Siauliai v Servette RC Geneva 12:10
RC Miesnieki Ryga v Harugva RC Mińsk 35:5
VVA Podmoskovie Monino v ASC Dukla Praga 17:5
Bera Bera RT San Sebastian v CUS Milano Rugby 5:31
KS Posnania Poznań v Samuraj RFC 0:52
Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg v RC Academy Tbilisi 31:0
Baltrex Siauliai v Harugva RC Mińsk 43:0
RC Miesnieki Ryga v Servette RC Geneva 7:33
VVA Podmoskovie Monino v CUS Milano Rugby 5:17
Bera Bera RT San Sebastian v ASC Dukla Praga 5:14
KS Posnania Poznań v RC Academy Tbilisi 5:26
Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg v Samuraj RFC 14:14
Baltrex Siauliai v RC Miesnieki Ryga 24:7
Harugva RC Mińsk v Servette RC Geneva 5:49
VVA Podmoskovie Monino v Bera Bera RT San Sebastian 25:5
CUS Milano Rugby v ASC Dukla Praga 12:15
Samurai RFC v RC Academy Tbilisi 26:17
Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg v KS Posnania Poznań 45:7
 
Ćwierćfinały
Baltrex Siauliai v RC Miesnieki Ryga 26:7
ASC Dukla Praga v VVA Podmoskovie Monino 19:17
Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg v Servette RC Geneva 22:14
CUS Milano Rugby v Samurai RFC 19:31
 
Półfinały 9-12
RC Academy Tbilisi v Harugva RC Mińsk 32:0
Bera Bera RT San Sebastian v KS Posnania Poznań 7:26
Półfinały 5-8
RC Miesnieki Ryga v CUS Milano Rugby 5:19
VVA Podmoskovie Monino v Servette RC Geneva 5:12
Półfinały 1-4
Baltrex Siauliai v Samurai RFC 21:12
ASC Dukla Praga v Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg 5:59
 
Finały
O 11 miejsce: Harugva RC Mińsk v Bera Bera RT San Sebastian 0:37
O 9 miejsce: RC Academy Tbilisi v KS Posnania Poznań 42:5
O 7 miejsce: RC Miesnieki Ryga v VVA Podmoskovie Monino 15:17
O 5 miejsce: CUS Milano Rugby v Servette RC Geneva 19:14
O 3 miejsce: Samurai RFC v ASC Dukla Praga 42:7
O 1 miejsce: Baltrex Siauliai v Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg 14:31
 
Klasyfikacja:
01. Narvskaya Zastava RC Sankt Petersburg (Rosja)
02. Baltrex Siauliai (Litwa)
03. Samurai RFC (Anglia)
04. ASC Dukla Praga (Czechy)
05. CUS Milano Rugby (Włochy)
06. Servette RC Geneva (Szwajcaria)
07. VVA Podmoskovie Monino (Rosja)
08. RC Miesnieki Ryga (Łotwa) 
09. RC Academy Tbilisi (Gruzja)
10. KS Posnania Poznań (Polska)
11. Bera Bera RT San Sebastian (Hiszpania)
12. Harugva RC Mińsk (Białoruś)
I Liga - I kolejka Przegląd Lig Świata
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Ukraina Polska

Rugby Europe Trophy
Lwów, 09.10.2021

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 4 20
 02 RC Lechia Gdańsk 5 20
 03 Up Fitness Skra Warszawa 5 17
 04 Edach Budowlani Lublin 5 17
 05 RC Orkan Sochaczew 5 15
 06 Master Pharm Łódź 3 10
 07 RzKS Juvenia Kraków 5 9
 08 RC Arka Gdynia 5 8
 09 Awenta Pogoń Siedlce 5 2
 10 KS Posnania Poznań 4 0