POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Klubowy sukces Polskiego Rugby07.09.2021


Klubowy sukces Polskiego Rugby. Biało-Zielone Ladies Gdańsk drugą drużyną Pucharu Europy w Sankt Petersburgu!
 
Mistrzynie Polski w rugby „7” zajęły drugie miejsce w turnieju o Puchar Europy, który był rozgrywany w Sankt Petersburgu. W finale gdańszczanki przegrały z CSKA Moskwa, ale i tak były uznane za objawienie tych zawodów.
 
Adam Mauks - Dziennik Bałtycki
 
- Były mistrzynie Hiszpanii z reprezentantkami kraju, CSKA Moskwa i Podmoskovje to drużyny oparte na kadrowiczkach, ze względów covidowych nie przyjechały np. Francuzki - mówi Janusz Urbanowicz, trener Biało-Zielonych. - Razem z tymi zespołami tworzyliśmy bardzo mocna obsadę i to było widać w grze.
 
Styl, w którym gdańszczanki grały w Rosji bardzo się podobał. Wszyscy byli zaskoczeni rozmiarami wygranej gdańszczanek nad drużyną Podmoskovje (39:19), potem nasze rugbistki pokonały drużynę LSPA/Livonia 50:5 i mistrzynie Hiszpanii Majadahonda 57:7. - Byliśmy objawianiem pierwszego dnia zawodów - mówi trener Urbanowicz. Przed finałem nawet dawano nam więcej szans niż rywalkom z CSKA Moskwa, których w Rosji nie specjalnie lubią. To klub w pełni zawodowy, z ogromnym budżetem. Tam rugbistki przychodzą o godz. 8 rano na trening, potem jedzą posiłek, spędzają razem czas w klubie i wychodzą o 16 lub 17.
 
Zdaniem Janusza Urbanowicza, drugi dzień turnieju ma swoje prawa. - Nie zagraliśmy w nim źle, ale to jednak był słabszy występ niż pierwszego dnia - dodaje. - Wygraliśmy z Nevą St.Petersburg 24:5 i w półfinale z drugą polską drużyną w turnieju Black Roses Poznań 32:7. Przegraliśmy w finale z CSKA 10:24, ale pochwały za grę dziewczyny zbierały z każdej strony. Z resztą poznanianki też bardzo fajnie się zaprezentowały. Trener gdańszczanek i kadry narodowej cieszy się, że Europa zauważa rugbistki z Gdańska. Janusz Urbanowicz podkreśla, że układ z mistrzostw Europy, powtórzył się w turnieju o Puchar Europy. Tam też pierwsze były Rosjanki, a drugie Polki, które w petersburskim turnieju grały spokojnie i płynnie.
 
Te sportowe relacje rosyjsko-polskie mają szanse trwać z korzyścią dla obu stron. CSKA chce grać z gdańszczankami. Im też trudno jest znaleźć względnie blisko takie rywalki jak Biało-Zielone. Najprawdopodobniej już niedługo dojdzie do wspólnego zgrupowania i gier w Kaliningradzie.
 
Trener był pod wrażeniem organizacji turnieju w Rosji. - Ja na takim turnieju jeszcze nie byłem. Finałowe mecze na trybunach oglądało 4 tysiące ludzi, piękna otoczka z koncertami, wystawnym bankietem, rewelacja - dodaje Urbanowicz. - Mają sponsora, który daje na rugby pieniądze i ma nadal w to inwestować.
 
W najbliższy weekend Biało-Zielone Ladies Gdańsk grają w turnieju mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej, gdzie wystąpią dwa zespoły. W październiku rugbistki jadą do hiszpańskiego Elche, gdzie zagrają z reprezentacjami Anglii, Irlandii czy Francji. Potem znów turniej mistrzostw Polski, a na początku grudnia wylot do Dubaju na turniej, gdzie zagra m.in. reprezentacja RPA.

Zdjęcia: Rugby Europe
WRSS: Stracony sezon? Zaproszenie na Sprawozdawczo-Finansowe WZD
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10 42
02 MKS Ogniwo Sopot 10 40
03 Edach Budowlani Lublin 10 36
04 RC Orkan Sochaczew 10 35
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 9 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 10 9
10 KS Posnania Poznań 10 5