POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Klubowy sukces Polskiego Rugby07.09.2021


Klubowy sukces Polskiego Rugby. Biało-Zielone Ladies Gdańsk drugą drużyną Pucharu Europy w Sankt Petersburgu!
 
Mistrzynie Polski w rugby „7” zajęły drugie miejsce w turnieju o Puchar Europy, który był rozgrywany w Sankt Petersburgu. W finale gdańszczanki przegrały z CSKA Moskwa, ale i tak były uznane za objawienie tych zawodów.
 
Adam Mauks - Dziennik Bałtycki
 
- Były mistrzynie Hiszpanii z reprezentantkami kraju, CSKA Moskwa i Podmoskovje to drużyny oparte na kadrowiczkach, ze względów covidowych nie przyjechały np. Francuzki - mówi Janusz Urbanowicz, trener Biało-Zielonych. - Razem z tymi zespołami tworzyliśmy bardzo mocna obsadę i to było widać w grze.
 
Styl, w którym gdańszczanki grały w Rosji bardzo się podobał. Wszyscy byli zaskoczeni rozmiarami wygranej gdańszczanek nad drużyną Podmoskovje (39:19), potem nasze rugbistki pokonały drużynę LSPA/Livonia 50:5 i mistrzynie Hiszpanii Majadahonda 57:7. - Byliśmy objawianiem pierwszego dnia zawodów - mówi trener Urbanowicz. Przed finałem nawet dawano nam więcej szans niż rywalkom z CSKA Moskwa, których w Rosji nie specjalnie lubią. To klub w pełni zawodowy, z ogromnym budżetem. Tam rugbistki przychodzą o godz. 8 rano na trening, potem jedzą posiłek, spędzają razem czas w klubie i wychodzą o 16 lub 17.
 
Zdaniem Janusza Urbanowicza, drugi dzień turnieju ma swoje prawa. - Nie zagraliśmy w nim źle, ale to jednak był słabszy występ niż pierwszego dnia - dodaje. - Wygraliśmy z Nevą St.Petersburg 24:5 i w półfinale z drugą polską drużyną w turnieju Black Roses Poznań 32:7. Przegraliśmy w finale z CSKA 10:24, ale pochwały za grę dziewczyny zbierały z każdej strony. Z resztą poznanianki też bardzo fajnie się zaprezentowały. Trener gdańszczanek i kadry narodowej cieszy się, że Europa zauważa rugbistki z Gdańska. Janusz Urbanowicz podkreśla, że układ z mistrzostw Europy, powtórzył się w turnieju o Puchar Europy. Tam też pierwsze były Rosjanki, a drugie Polki, które w petersburskim turnieju grały spokojnie i płynnie.
 
Te sportowe relacje rosyjsko-polskie mają szanse trwać z korzyścią dla obu stron. CSKA chce grać z gdańszczankami. Im też trudno jest znaleźć względnie blisko takie rywalki jak Biało-Zielone. Najprawdopodobniej już niedługo dojdzie do wspólnego zgrupowania i gier w Kaliningradzie.
 
Trener był pod wrażeniem organizacji turnieju w Rosji. - Ja na takim turnieju jeszcze nie byłem. Finałowe mecze na trybunach oglądało 4 tysiące ludzi, piękna otoczka z koncertami, wystawnym bankietem, rewelacja - dodaje Urbanowicz. - Mają sponsora, który daje na rugby pieniądze i ma nadal w to inwestować.
 
W najbliższy weekend Biało-Zielone Ladies Gdańsk grają w turnieju mistrzostw Polski w Rudzie Śląskiej, gdzie wystąpią dwa zespoły. W październiku rugbistki jadą do hiszpańskiego Elche, gdzie zagrają z reprezentacjami Anglii, Irlandii czy Francji. Potem znów turniej mistrzostw Polski, a na początku grudnia wylot do Dubaju na turniej, gdzie zagra m.in. reprezentacja RPA.

Zdjęcia: Rugby Europe
WRSS: Stracony sezon? Zaproszenie na Sprawozdawczo-Finansowe WZD
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki