POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kobiety przecierają szlak17.05.2019

 
Zawodniczka kobiecej reprezentacji USA w rugby Tiffany Faaee jest przykładem, że talent i ciężka praca pozwalają na realizację swoich sportowych celów. Tiffany, której ścieżki życiowe obejmują kilka krajów, reprezentowała w rugby league Samoa i Nową Zelandie. Następnie zamieszkała w USA i została zawodniczką New York RFC, a od 2015 roku rozpoczęła grę dla reprezentacji rugby union tego kraju. W 2017 roku podczas Pucharu Świata w Rugby kobiet, amerykanki zajęły czwarte miejsce, a kapitanem drużyny była właśnie Tiffany.  
 
W 2018 roku Tiffany Faaee jako pierwsza kobieta w amerykańskim rugby, weszła w skład sztabu szkoleniowego profesjonalnej drużyny mężczyzn Rugby United New York, która gra w amerykańskiej zawodowej lidze rugby Major League Rugby (MLR). W zespole Rugby United New York występuje m.in. znany z gry w reprezentacji Anglii obrońca Ben Foden. Jednocześnie Tiffany nie jest już jedyną kobietą, której kwalifikacje zostały dostrzeżone w USA na tak wysokim poziomie. W marcu br. grający w lidze NFL zespół Tampa Bay Buccaneers, zatrudnił dwie kobiety na pełnych etatach w sztabie szkoleniowym drużyny.
 
Jeśli chodzi o Major League Rugby to liczy ona obecnie dziewięć zespołów, ale od 2020 roku zostanie powiększona o trzy kolejne, co pozwoli na przekształcenie rozgrywek i podział na konferencję Wschodnią i Zachodnią. Liga rozpoczęła swoją działalność w 2018 roku i jest transmitowana za pośrednictwem sieci telewizyjnych ESPN+ oraz CBS Sports Network. Dodatkowo poszczególne kluby mają umowy partnerskie z telewizjami ze swoich regionów. Sponsorem ligi jest australijska firma XBLADES zajmująca się odzieżą i obuwiem sportowym.
 
Muszak - rugby.info.pl
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 18 Ekstraliga - Aktualna tabela
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 RC Orkan Sochaczew 7 18
 04 Edach Budowlani Lublin 7 18
 05 Awenta Pogoń Siedlce 6 17
 06 OKS Skra Warszawa 7 17
 07 RC Lechia Gdańsk 7 15
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 6 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0