POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Komunikat Polskiego Związku Rugby10.03.2020


W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów i sytuacją związaną z koronawirusem COVID-19, Polski Związek Rugby rekomenduje, aby wszystkie mecze i turnieje rugby w kategorii senior odbywały się bez udziału publiczności. Ponadto rekomenduje się odwołanie wszystkich zaplanowanych turniejów dzieci i młodzieży.


W dniu 10 marca br. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. W związku z tą decyzją odbyło się również nadzwyczajne spotkanie Minister Sportu Danuty Dmowskiej - Andrzejuk, z przedstawicielami wszystkich Polskich Związków Sportowych, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego, dotyczące przygotowania kadr narodowych, rozgrywek krajowych oraz upowszechniania sportu wobec zagrożenia jakie stanowi koronawirus COVID-19.  

Mając na uwadze potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców Polski, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów i rekomendacją Ministerstwa Sportu, Polski Związek Rugby rekomenduje, aby wszystkie mecze i turnieje rugby w kategorii senior odbywały się bez udziału publiczności oraz aby odwołać zaplanowane turnieje dzieci i młodzieży.

Powyższe rozwiązanie obowiązywać będzie do odwołania. Nastąpi to w momencie, gdy ustanie zagrożenie epidemiologiczne wirusem COVID-19 na terytorium Polski.

Jednocześnie Polski Związek Rugby, z całą świadomością powagi sprawy, deklaruje współpracę z władzami na każdym szczeblu administracji publicznej oraz wszystkimi służbami zaangażowanymi w walkę z omawianym zagrożeniem - przede wszystkim z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Krzysztof Czajka
Sekretarz Generalny

Zdjęcie: Ministerstwo Sportu

Coronovirus wygrywa z Six Nations - Aktualizacja Puchar Starosty Siedleckiego
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 7 33
 02 Master Pharm Łódź 7 22
 03 Awenta Pogoń Siedlce 7 22
 04 RC Lechia Gdańsk 8 20
 05 RC Orkan Sochaczew 8 19
 06 Edach Budowlani Lublin 7 18
 07 OKS Skra Warszawa 7 17
 08 RC Arka Gdynia 7 14
 09 RzKS Juvenia Kraków 7 12
 10 RK Sparta Jarocin 7 0