POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Konferencja prasowa przed meczem z Litwą27.10.2018

 
W piątek, 26 października br. o godz. 10:30, na Stadionie Miejskim przy alei Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbyła się konferencja prasowa władz miasta i Polskiego Związku Rugby poświecona zbliżającemu się meczowi Rugby Europe Trophy pomiędzy Polską, a Litwą. W konferencji udział wzięła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Dyrektor wydziału sportu Marek Kondraciuk, trener Duaine Lindsay oraz wiceprezes PZR Bartosz Chudzik.
 
- Gorąco zapraszam wszystkich do kibicowania. Łódź bardzo kocha rugby i mam nadzieję, że pogoda nie zrazi nikogo do przyjścia na stadion. Myślę, że nasz doping może ponieść polską drużynę do bardzo ważnego zwycięstwa. Z pewnością będzie to interesująca rozgrywka, na co wskazuje chociażby tabela, w której prowadzi Litwa z pięcioma punktami. Polska ma cztery punkty i jest druga - powiedziała w piątek na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
 
Stawką rozgrywek Rugby Europe Trophy jest awans do wyższej grupy, czyli do Rugby Europe Championship. W drodze do tego celu reprezentacje Polski i Litwy zrobiły po jednym kroku, czyli wygrały swoje mecze z Czechami. Krok Litwinów był jednak nieco większy, gdyż udało im się zgarnąć również punkt bonusowy. Teraz Polaków i Litwinów czeka bezpośrednie starcie. Zdaniem trenera biało-czerwonych Duaine’a Lindsaya walka będzie zacięta i emocjonująca.
 
- Cieszę się, że po raz kolejny możemy zaprezentować się w Łodzi, gdzie zawsze dobrze nam się grało. Oglądałem zespół litewski w meczu z Czechami i mogę powiedzieć, że starcie z tym rywalem będzie zupełnie inne niż wygrany mecz z naszymi południowymi sąsiadami. W przeciwieństwie do Czechów Litwini grają szeroko, czyli tak jak my. Będzie to więc mecz dwóch drużyn, które chcą i potrafią atakować. Na boisku powinno więc być bardzo ciekawie - powiedział Lindsay.
 
Bilety na mecz Polska v Litwa są dostępne w serwisie KupBilet.pl, a także w salonach Empik oraz punktach STS. W dniu meczu wejściówki - w cenach: 10 zł (ulgowe, dla uczniów i studentów do 26 roku życia), 20 zł (normalne oraz dla osób na wózku inwalidzkim z opiekunem) oraz 50 zł (VIP, z cateringiem) - będzie można kupić w kasach stadionu.
 
- Przygotowaliśmy również pulę darmowych biletów dla klubów, szkół, przedszkoli i domów dziecka. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie Polskiego Związku Rugby - poinformował wiceprezes PZR Bartosz Chudzik.
 
Źródło Urząd Miasta Łodzi
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 09 I liga - XVI Kolejka
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1