POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Konferencja przed Polska v Holandia06.11.2018

 
Na Arenie Lublin 05 listopada br. odbyła się konferencja prasowa na przed meczem Rugby Europe Trophy Polska v Holandia. Udział wzięli trener reprezentacji seniorów Duaine Lindsay, prezes Budowlanych Lublin Jacek Zalejarz, sekretarz generalny Polskiego Związku Rugby Krzysztof Czajka, prezes MOSiR Jacek Czarecki i Piotr Wiśniewski jeden z powołanych na mecz lubelskich reprezentantów.
 
Prezes Jacek Czarecki stwierdził, że będzie mu miło ponownie gościć na stadionie reprezentację Polski w rugby. Przypomnijmy, że na obiekcie zostały rozegrane dwa mecze Rugby Europe Trophy z Ukrainą w 2015 i 2016 roku, pierwszy zakończył się porażką 17:20 w końcówce spotkania, ale drugi zdecydowanym zwycięstwem 22:0.
 
Natomiast Piotr Wiśniewski liczy na to, że zagra przed lubelską publicznością. Dwa ostatnie mecze w swoim mieście oglądał z trybun, przed ostatnim meczem z Ukrainą był na zgrupowaniu, ale nie zmieścił się w wyjściowym składzie reprezentacji.
 
Jestem pod wrażeniem tego stadionu - stwierdził trener Duaine Lindsay. - Ostatnie występy naszej reprezentacji dają nadzieję, że przyjdzie dużo kibiców, który doping poniesie naszych zawodników do zwycięstwa. To wsparcie będzie potrzebne, bo mecz zapowiada się jako jeden z cięższych. Trener przedstawił listę [kliknij] powołanych na mecz z Holandią zawodników, figuruje na niej 31 nazwisk i dodatkowo 7 rezerwowych, z tego 23 graczy zostanie wpisanych do meczowego protokołu.
 
Reprezentacja Polski pomimo wygranej 41:22 z Czechami i 33:0 z Litwą nie jest faworytem tego spotkania, przeciwnik zajmuje 27 miejsce w Rankingu World Rugby podczas gdy my jesteśmy na miejscu 31 na świecie. Wprawdzie w statystykach wygląda to dobrze, na 23 mecze odnieśliśmy 14 zwycięstw, odnotowaliśmy 2 remisy i ponieśliśmy 7 porażek, ale dwa ostatnie pojedynki to zwycięstwo i porażka. Dwa z tych spotkań zostały rozegrane w Lublinie, w 1976 roku wygraliśmy tu 12:3, a w 1994 13:10, drugi z nich przypadł w dniu urodzin Holenderskiej królowej Juliany, goście bardzo starali uczcić ten szczególny dzień zwycięstwem i choć byli blisko w końcówce triumfowali Polacy.
 
Prezes KS Budowlani Jacek Zalejarz podkreślił, że kolejne wydarzenie w Lublinie udało się zorganizować dzięki wsparciu Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego i MOSiR-u Bystrzyca.
 
Sekretarz generalny PZR Krzysztof Czajka zaprosił wszystkich na mecz, który odbędzie się na stadionie Arena Lublin przy ul. Stadionowej 1, w sobotę 17 listopada br. o godz. 15.00. Powiedział, że spotkanie zapowiada się ciekawie ze względu na postęp jaki uczyniła reprezentacja Duaine Lindsaya, a nowi zawodnicy z polskim rodowodem wzmacniają z powodzenie drużynę.
 
Bilety na spotkanie z Holandią w cenach: 10 zł (ulgowe), 20 zł (normalne oraz dla osoby na wózku i opiekuna) oraz 50 zł (VIP) można kupować za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl [kliknij], w salonach Empik oraz STS, a w dniu meczu również w kasach stadionu. Dzieci do 3 lat będą mogły obejrzeć mecz za darmo. 
 
Zdjęcia: Elbrus Studio

Polonia Poznań: 40 lat po mistrzostwie Koszalin: Towarzyski turniej 7 dla gospodarzy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1