POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Krzewicki wśród Przyjaciół Orlika14.12.2015


Po raz pierwszy w 2015 roku Federacja Rozwoju Kultury Fizycznej postanowiła wyróżnić tytułem Przyjaciel Naszego Orlika partnerów, którzy w bardzo istotny sposób przyczynili się do rozwoju programu „Nasz Orlik” w różnych dziedzinach. Statuetki zostały wręczone 10 grudnia podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik.

Wśród laureatów znalazł się Krajowy Oficer Rozwoju Krzysztof Krzewicki, któremu gratulujemy wyróżnienia, a za stroną naszorlik.pl prezentujemy jego opinię na temat tego programu: FRKF, jako krajowy operator sieci Orlików, umożliwiła nam propagowanie naszej dyscypliny w bardzo szerokiej, ogólnopolskiej skali. Razem zmieniamy całkowicie stereotyp dotyczący rugby, jako sportu kojarzonego się z agresywnym zachowaniem na boisku. Podczas spotkań i treningów organizowanych na boiskach w różnych zakątkach kraju, przekonaliśmy wiele osób z różnych grup wiekowych, od dzieci po ich rodziców, że absolutnie tak nie jest. Bardzo sobie cenię otwartość ludzi z FRKF na nowe pomysły na sport, a zarazem konkretność w działaniu i dyscyplinę, które przekładają się na bardzo szybki i sprawny przepływ informacji. To pozwala maksymalnie wykorzystać czas na działania merytoryczne, skierowane do ludzi odwiedzających Orliki. Na pewno będziemy nadal współpracować i zarażać ideą uprawiania rugby, jako bezpiecznego i ciekawego sportu, coraz bardziej popularnego na Orlikach w całym kraju.

Pozostali laureaci to, którzy odebrali wróżnienia z rąk prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej Moniki Chabior: Marcin Dorna (trener Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej do lat 21), Marcin Herra (wiceprezes ds. rozwoju Związku Piłki Ręcznej w Polsce), Marian Kubalica (wicedyrektor TVP Sport), Mirosław Marczewski (dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji Narodowa Agencja programu Erasmus+), Bartosz Mielecki (prezes zarządu Fundacji LOTTO Milion Marzeń), Marek Plawgo (lekkoatleta, uczestnik m.in. Igrzysk Olimpijskich w Atenach i Pekinie, dyrektor marketingu Atlas Arena), Marcin Prus (siatkarz, reprezentant Polski, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski, Ambasador Projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych PZPS), Krzysztof Przybył (prezes zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”), Bogdan Wenta (zawodnik i trener piłki ręcznej, selekcjoner reprezentacji Polski, Poseł do Parlamentu Europejskiego).

Tekst i zdjęcia naszorlik.pl

Koniec Konferencji Licencyjnych WRSS: Cape Town 7s
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1