POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Kształt Gry II: Kluczowe obszary18.03.2023


World Rugby publikuje wyniki drugiej konferencji Shape of the Game (Kształt Gry), która odbyła się 16 marca br. w Londynie, skupiając się na ulepszeniu spektaklu, aby przyciągnąć nowych widzów i uczestników do tego sportu.


Opierając się na sukcesie inauguracyjnego spotkania w listopadzie 2022 r. [kliknij], które zaowocowało nowymi dyrektywami prawnymi mającymi na celu zwiększenie szybkości i płynności gry, kontynuacja rzuciła wyzwanie czołowym postaciom w sporcie: zawodnikom, trenerom, sędziom meczowym, medykom, właścicielom zawodów, kibicom i ekspertom. Mają myśleć dalekosiężnie i długoterminowo, ponieważ rugby chce zwiększyć udział w widowni w ciągu następnej dekady w drodze na Puchar Świata w Rugby w USA.

Zorientowane na akcję forum obradowało w tematach gry mężczyzn i kobiet, aby rozważyć posunięcia, które można wdrożyć w trzech kluczowych obszarach: wrażenia fanów, wrażenia graczy i dobre samopoczucie. Na forum uwzględniono opinie wiodących dostawców platform społecznościowych i cyfrowych, szerszej branży rozrywkowej, nadawców i fanów, koncentrując się na tym, jak sprawić, by sport był bardziej dostępny i zrozumiały, podczas gdy pojawiające się technologie były badane z perspektywy sędziowania i opieki społecznej.

Grupa zidentyfikowała kluczowe obszary zainteresowania World Rugby do zbadania we współpracy z zainteresowanymi stronami:
•    Doświadczenie w grze: Priorytetowe traktowanie poprawy przebiegu gry poprzez przegląd przepisów i względy sędziowania we współpracy z drużynami i sędziami meczowymi, dalsze odkrywanie bezkontaktowych i zmodyfikowanych formatów kontaktowych, stanowiących podstawę sportu dla wszystkich.
•    Doświadczenie fanów: Poznanie sposobów, w jakie prostsza terminologia, technologia, transmisje i innowacje prawne mogą pomóc sportowi w dotarciu do nowych odbiorców i zaangażowaniu ich.
•    Doświadczenie sędziowskie: Badanie wykorzystania pojawiającej się technologii jako sposobu na usunięcie subiektywności z niektórych obszarów podejmowania decyzji przez sędziów.
•    Dobrobyt: Ciągłe skupienie się na inteligentnych ochraniaczach na zęby w celu zebrania niezbędnych danych dotyczących obciążenia zawodnika, odzwierciedlających zindywidualizowane podejście do redukcji kontuzji.
•    Dedykowane podejście kobiet: Zwołanie forum Shape of the Game w celu omówienia postępów w grze, dobrostanu i doświadczeń fanów w kobiecym rugby.
•    Społeczność Rugby: Dalsze skupienie się na programach zapobiegania kontuzjom, wysokości szarży, technice walki oraz korzyściach płynących z gry.

World Rugby zabierze rozważania i spostrzeżenia do dalszej eksploracji i nada priorytet obszarom, które można wdrożyć w krótkim okresie bez zmiany przepisów, jednocześnie wprowadzając długoterminowe działania do następnego cyklu ich przeglądu.

Wyniki opierają się na pozytywnych wczesnych wskaźnikach z nowych wytycznych dotyczących stosowania prawa (dyrektywy dla sędziów meczowych, trenerów i zawodników), które doprowadziły do wzrostu liczby piłek w grze, szybkości gry i skrócenia martwego czasu na elitarnym poziomie gry, osiągnięcie kluczowego celu, jakim jest przyspieszenie gry. Trwają również testy na Super Rugby Pacific.

Przewodniczący World Rugby, Sir Bill Beaumont, powiedział: Jako sport, ruch i rodzina musimy zawsze rzucać sobie wyzwanie, aby myśleć inaczej, jeśli rugby ma ekscytować i przyciągać nowych widzów i uczestników we wszystkich formach. Oznacza to szczegółowe rozważenie tego, jak fani i gracze chcą, aby wyglądała przyszłość naszego sportu, przyszłość, w której więcej osób chce grać i wspierać grę, gdzie ryzyko kontuzji jest zmniejszone i gdzie wszyscy zaangażowani w grę mają coś do powiedzenia. Spotkanie Shape of the Game II jest kluczowym krokiem do ponownego wyobrażenia sobie naszego sportu. Wkład z szerokiego spektrum dyscyplin daje nam wyraźny mandat do postępu. Chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za poświęcenie czasu w pracowitym czasie na zjednoczenie, współpracę i zastanowienie się nad naszą przyszłością.

Uczestnicy (wszyscy przedstawiciele World Rugby's Professional Game, Społeczności Kobiet, Komitetów Profesjonalnych lig): międzynarodowi gracze rugby, sędziowie międzynarodowych meczów, Związki Narodowe, Six Nations, SANZAAR, EPCR, URC, Premiership Rugby, LNR.

Źródło: World Rugby

Weryfikacja meczu Hegemon v Arka Rumia Skład na Polska v Belgia
Tabela Ekstraligi
01 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 10 42
02 MKS Ogniwo Sopot 10 40
03 Edach Budowlani Lublin 10 36
04 RC Orkan Sochaczew 10 35
05 RC Lechia Gdańsk 9 22
06 Up Fitness Skra Warszawa 9 18
07 RzKS Juvenia Kraków 9 12
08 RC Arka Gdynia 9 10
09 Awenta Pogoń Siedlce 10 9
10 KS Posnania Poznań 10 5