POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kurs RTŻ w Olsztynie11.02.2019

 
W dniach 09-10 lutego br. Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby oraz Polski Związek Rugby zorganizował szkolenie licencyjne trenerów rugby w kategorii RTŻ z udziałem 40 kandydatów. 
 
Szkolenie odbyło się dzięki współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie, która udostępniła Okręgowi obiekty sportowe. Zajęcia z teorii i praktyki przeprowadził niezastąpiony Sebastian Berestek, szkoleniowiec Polskiego Związku Rugby, trener z Lublina i były zawodnik. Kurs odbył się na wysokim poziomie przy zastosowaniu niestandardowych technik, brawo Sebastianie, to było fantastyczne. Medycznie przebieg szkolenia zabezpieczała firma InSitu spółka cywilna Miłowski i Tomaszewski, zawsze możemy na nich liczyć w przypadku szkoleń czy turniejów. 
 
W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele klubów i przyszłych klubów oraz sekcji: Rugby Team Olsztyn, Rugby Team Purda, Rugby Team Elbląg, Rugby Team Giżycko All Camo, Akademia Rugby Team Olsztyn, Rugby Girls Olsztyn Rugby Team Stawiguda, Czarnych Pruszcz Gdański oraz przedstawiciele szkół z Kętrzyna, Olsztyna, Szczytna, Nidzicy i Olsztynka.
 
Henryk Pach
 
Puchar 6 Narodów - 2 kolejka Rugby Europe Championship, 1 kolejka
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1