POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

ŁOZR: Łodzianki grały z Czeszkami17.06.2019


W dniach 13-16 czerwca br. w Łodzi odbyła się Konsultacja Kadry Wojewódzkiej Młodziczek w Rugby 7 zakończona  niedzielnymi sparingami z Czeską drużyną Rugby Strong Girls Velké Popovice.


Przed sparingami, w sobotę, odbył się wspólny trening. Po nim drużyny udały się na rynek Manufaktury, gdzie dzięki uprzejmości Kręgielni Grakula mogły zmierzyć się w bowling.
W niedzielę rozegrano sparingi, w podziale na dwie drużyny. Starsze zawodniczki z Czech zmierzyły się z Venol Atomówkami Łódź, a młodsze z zawodniczkami Kadry Wojewódzkiej. Łódzkie zawodniczki okazały się mało gościnne, zdecydowanie wygrały wszystkie cztery mecze.
Trener czeskiej drużyny zaprosił łodzianki do Popovic na wspólne treningi, a w perspektywie ma nawiązanie szerszej współpracy.

- Jestem bardzo zadowolony z poziomu łódzkich rugbistek - mówi trener Zbigniew Grądys - cieszy mnie gra U14 czyli Kadry Wojewódzkiej, bo dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony i widać w nich potencjał na przyszłość. Duża część z nich zaczęła niedawno przygodę z rugby, a już pokazują, że mają serce do tej gry. Venol Atomówki są już marką i zdziwiłbym się, gdyby przegrały, zwłaszcza że za tydzień gramy finałowy turniej Mistrzostw Polski U16 w Łodzi, w którym mamy już II miejsce, a walczymy o pierwsze, choć szanse już tylko matematyczne.

Kadra Wojewódzka: Sierecka Wiktoria, Gumińska Iza, Cepa Martyna, Styrcz Zuzanna, Juraszczyk Wiktoria, Chrząszczewska Martyna, Służewska Natalia, Gurzawska Emilia, Salomonowicz Natalia, Dublicka Hanna - Venol Atomówki Łódź; Karolina Krawczyk i Dorota Krawczyk - KS Budowlani Łódź.
Venol Atomówki Łódź: Pietrzak Wiktoria, Wójcik Nela, Wróbel Paulina, Warszewska Rozalia, Kołodziejczyk Angelika, Stefanowicz Alicja, Siwiec Oliwia, Kotuła Eliza, Jachimek Ola.
Trenerzy: Zbigniew Grądys, Ernest Hejna.

Zbigniew Grądys

I Liga - 2 mecz o utrzymanie Finałowy Turniej Dzieci i Młodzieży
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin