Lechia obroniła tytuł mistrzowski!06.07.2014

Godzinę rozpoczęcia meczu finałowego wyznaczyła telewizja Polsat Sport News transmitująca wydarzenie na żywo. Przed meczem obejrzeliśmy hakę w wykonaniu gdańskich rugbistów Samoa, którym towarzyszyli zawodnicy Lechii.

Po bezpunktowym kwadransie gry Mariusz Wilczuk przełamał w 18 minucie obronę Pogoni i zdobył pierwsze punkty w spotkaniu, po podwyższeniu Dawida Popławskiego 7:0 prowadzili gospodarze. W 22 minucie drugie przyłożenie dla Lechii podpisał Marek Płonka Jr., a po podwyższeniu Popławskiego gdańszczanie prowadzili 14:0. Wynik w 25 minucie zmienił na 14:3 Wojciech Piotowicz zdobywając dla gości pierwsze punkty z rzutu karnego. Pod koniec pierwszej połowy Mateusz Zajkowski przebił się skrzydłem przykładając na 19:3, wynik do przerwy na 21:3 ustalił Popławski celnie kopiąc podwyższenie.
Młyn, a następnie karny dla Lechii, obronę Pogoni po raz pierwszy po przerwie przełamuje Henry Bryce kładąc punkty w słupach, Popławski bez problemu podwyższa na 28:3. W 73 minucie Lechia zamienia podyktowanego karnego na młyn, piłka rzucona do ataku przynosi przyłożenie Piotra Piszczka na 33:3. W ostatniej minucie meczu Lechia zgłasza próbę kopu na bramkę, Popławski z drop gola ustala wynik spotkania na 36:3. Minutę po wznowieniu sędzia Dariusz Reks odgwizduje koniec spotkania, Lechia po raz trzeci z rzędu zdobywa Mistrzostwo Polski, Pogoń Siedlce pierwszy raz w historii klubu srebrne medale w rozgrywkach piętnastek. MVP meczu finałowego został wybrany Eneliko Fa'atau.

RC Lechia Gdańsk v Awenta MKS Pogoń Siedlce 36:3 (21:3) (sędzia główny- Dariusz Reks; sędziowie liniowi- Łukasz Jasiński, Maciej Sienkiewicz; sędzia techniczny- Grzegorz Szostek)
Punkty dla Lechii: Dawid Popławski 11 (4pd, 1K), Mariusz Wilczuk 5 (P), Marek Płonka Jr. 5 (P), Mateusz Zajkowski 5 (P), Henry Byrce 5 (P), Piotr Piszczek 5 (P).
Punkty dla Pogoni: Wojciech Piotrowicz 3 (K).

Lechia: Rafał Witoszyński (Mirosław Klusek), Grzegorz Buczek (Michał Plich), Sławomir Kaszuba (k), Michał Krużycki (Cyprian Majcher), Dariusz Wantoch-Rekowski (Paweł Płoński), Marek Płonka Jr. (Rafał Laderman), Enelico Fa'atau, Koronato Kiripati - Piotr Piszczek - Dawid Popławski - Tomasz Rokicki (Patryk Narwojsz), Mariusz Wilczuk, Henry Bryce, Mateusz Zajkowski - Robert Kwiatkowski (Bartłomiej Wójcik).

Pogoń: Michał Wierzejski (Sebastian Krupa), Adrian Chróściel, Sebastian Mróz (Paweł Krasuski), Dawid Dybowski, Rafał Biernacki (Jakub Kryszczuk), Marek Mirosz (k), Norbert Kargol, Sebastian Smoliński (Robert Lotek) - Konrad Pietrzyk - Wojciech Piotrowicz - Tomasz Biernacki (Bartosz Nasiłowski), Tomasz Gołąb, Tomasz Gasik, Przemysław Rajewski - Mateusz Lament (Konrad Szupłak) oraz Paweł Chybowski.