POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Licencje trenerskie w sezonie 2022/202317.09.2022


Licencje kategorii „Trener” i „Edukator” w sezonie 2022/2023


W ciągu ostatnich tygodni Biuro Polskiego Związku Rugby otrzymało bardzo dużo wniosków z wielu klubów z całej Polski dotyczących odnowienia wygasłych licencji, certyfikatów z kursów przeprowadzonych w ostatnich latach, zapytań o status licencji, które mimo uczestnictwa kandydata w kursie nie znajdują się w rejestrze licencji PZR.

Jednym z pilnych priorytetów Dyrektora Sportowego PZR jest przeprowadzenie pełnego przeglądu obecnych przepisów dotyczących edukacji we różnych dziedzinach (trener, sędzia, medycyna itp.) oraz związanych z nimi licencji. Aby umożliwić jak największej liczbie osób wzięcie udziału w kolejnym sezonie w sposób zorganizowany i oficjalny zostały podjęte następujące decyzje:

1. Wszystkie licencje trenerskie (RT, RTŻ, MKJ i S), które wygasły w 2022 r. lub wymagają odnowienia przed czerwcem 2023 r., są automatycznie przedłużone do czerwca 2023 r. bez konieczności uczestniczenia w jakimkolwiek kursie.

2. Wszyscy uczestnicy różnych kursów, którzy nie otrzymali certyfikatu PZR lub licencji, aby je otrzymać muszą podać przed 30 września 2022 r. następujące informacje:
a. Imię i nazwisko kandydata,
b. Klub,
c. Rodzaj kursu, w którym uczestniczyli, datę kursu oraz imię i nazwisko osoby prowadzącej kurs,
d. Typ licencji lub certyfikatu, którą chcą uzyskać.
• WAŻNE: Będzie to ważne tylko dla certyfikatów i licencji PZR, a NIE dla kursów World Rugby. Wszystkie licencje uzyskane za pośrednictwem takiego wniosku będą miały datę wygaśnięcia w czerwcu 2023 r.

3. Każdy Klub, który chce otrzymać licencję na nowego trenera przed styczniem 2023 roku, będzie mógł ubiegać się o licencję tymczasową podając następujące informacje:
a. Imię i nazwisko kandydata,
b. Klub,
c. Aktualne wykształcenie kandydata i doświadczenie w rugby,
d. Rodzaj licencji, o którą kandydat się ubiega.
• WAŻNE: Wszystkie licencje otrzymane tą drogą będą miały termin ważności czerwiec 2023 i nie będą odnawialne.

Po dokonaniu przeglądu systemu edukacyjnego, Polski Związek Rugby opublikuje nową ścieżkę kształcenia oraz terminy uzyskania nowych certyfikatów i licencji trenerskich.

Jose Gorrotxategi
Dyrektor Sportowy PZR

TDiM 01: Lechia Rugby Autumn Trophy PLR7: Zaproszenie do Unisławia - Przypomnienie
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0