POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łódź: Czas owalnej piłki29.03.2017

 
Sezon rugby rozpoczęty na Stadionie Miejskim 
 
Kolejny mecz Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski rozegra 08 kwietnia br. na Stadionie Miejskim przy Al. Piłsudskiego w Łodzi. Bramki do rugby po raz pierwszy zamontowano 28 marca, a trafić w nie próbowali m.in. wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, posłanka Małgorzata Niemczyk czy były lekkoatleta Marek Plawgo. Pokaz kopania na bramkę urządził Paul Walters, zawodnik Budowlanych SA trafał nawet z połowy boiska.
 
- Wiem, że nie jest to typowe boisko do rugby, ale z tymi słupami bardzo mi się podoba. To stadion miejski, więc mogą się tu odbywać różne imprezy, także mecze rugby- powiedział dyrektor sportowy zespołu mistrza Polski, Master Pharm Budowlani SA, Mirosław Żórawski. 
 
Menadżer reprezentacji Maciej Brażuk jest zadowolony z tego, że reprezentacja będzie mogła zagrać na kolejnym nowoczesnym obiekcie. - Dzięki temu, że gramy na dużych obiektach dorobiliśmy się publiczności na poziomie 6-7 tysięcy osób. Liczę, że w Łodzi na meczu rugby pojawi się nawet o 2 tys. osób więcej. Tym bardziej, że będzie to bardzo ważny mecz z udziałem naszej reprezentacji.
 
Fot. Izabella Berkowska - www.radiolodz.pl
Wypowiedzi z Radio Łódź
 
U18: Powołanie na Mistrzostwa Europy RET: Kadra na Polska v Holandia - Aktualizacja 2
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1