POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Lubin: Integracyjne Rugby TAG 16.06.2016


Pierwszy Integracyjny Turniej Rugby TAG zorganizowali zawodnicy Miedziowych Rugby Lubin dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego.
 
W rywalizacji nie liczył się wynik, nie było rezultatów, punktów, tabel i notowań końcowych. Impreza zorganizowana w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, miała za zadanie zintegrować młodzież i nauczyć nowego sportu.
Organizatorzy do rozgrywek zaprosili uczniów ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10, a także dzieci z placówek specjalnych z Bolesławca i Lubina. 
Turniej zaczął się od meczu pokazowego uczniów SP 5, a następnie rywalizowano w grupach mieszanych. Choć wyniki nie były ważne, dzieci podchodziły do rozgrywek bardzo poważnie, widać było, że rywalizacja sportowa była dla nich istotna.
 
- Rywalizacja odbyła się na dobrym poziomie, przyznam, że łatwo nie było. Widać, że wszystkie zespoły naprawdę przygotowywały się solidnie do turnieju. Pomimo kilku błędów, widać, że edukacja rugby idzie tutaj w dobrym kierunku - przyznał Oskar Wójcik, uczeń SP nr 5, który trenuje rugby w klubie Miedziowi już kilka lat.
- Przed przerwą zorganizowaliśmy tak zwane derby Dolnego Śląska. Szkoły specjalne z Bolesławca i Lubina zmierzyły się ze sobą. Zawody były wspaniałe, a emocje sięgały zenitu. Oczywiście chodzi tutaj głównie o integrację i naukę rugby, ale ci młodzi ludzie grali z wielkim zaangażowaniem - podkreślił Tomasz Nimczyk z Miedziowych Lubin.
 
Tekst i zdjęcia Tomasz Nimczyk
 
U16: Powołania na konsultację w Będzinie i turniej w Sosnowcu Turnieje finałowe MPS 7 - przypomnienie
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1