POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Lubin: Integracyjne Rugby TAG 16.06.2016


Pierwszy Integracyjny Turniej Rugby TAG zorganizowali zawodnicy Miedziowych Rugby Lubin dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego.
 
W rywalizacji nie liczył się wynik, nie było rezultatów, punktów, tabel i notowań końcowych. Impreza zorganizowana w sali gimnastycznej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych, miała za zadanie zintegrować młodzież i nauczyć nowego sportu.
Organizatorzy do rozgrywek zaprosili uczniów ze Szkół Podstawowych nr 5 i 10, a także dzieci z placówek specjalnych z Bolesławca i Lubina. 
Turniej zaczął się od meczu pokazowego uczniów SP 5, a następnie rywalizowano w grupach mieszanych. Choć wyniki nie były ważne, dzieci podchodziły do rozgrywek bardzo poważnie, widać było, że rywalizacja sportowa była dla nich istotna.
 
- Rywalizacja odbyła się na dobrym poziomie, przyznam, że łatwo nie było. Widać, że wszystkie zespoły naprawdę przygotowywały się solidnie do turnieju. Pomimo kilku błędów, widać, że edukacja rugby idzie tutaj w dobrym kierunku - przyznał Oskar Wójcik, uczeń SP nr 5, który trenuje rugby w klubie Miedziowi już kilka lat.
- Przed przerwą zorganizowaliśmy tak zwane derby Dolnego Śląska. Szkoły specjalne z Bolesławca i Lubina zmierzyły się ze sobą. Zawody były wspaniałe, a emocje sięgały zenitu. Oczywiście chodzi tutaj głównie o integrację i naukę rugby, ale ci młodzi ludzie grali z wielkim zaangażowaniem - podkreślił Tomasz Nimczyk z Miedziowych Lubin.
 
Tekst i zdjęcia Tomasz Nimczyk
 
U16: Powołania na konsultację w Będzinie i turniej w Sosnowcu Turnieje finałowe MPS 7 - przypomnienie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin