MP Kobiet 7 U16: Turniej V Lublin23.05.2022

W niedzielę 21 maja 2022 w Lublinie rozegrany został V Turniej Mistrzostw Polski U16, którego gospodarzem był Klub Sportowy Budowlani Lublin.

W rozgrywanym systemem każdy z każdym turnieju najlepsze okazały się rugbistki KS Budowlani Łódź, które z dużą przewagą punktową wygrały wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu znalazły się zawodniczki RC Częstochowa, które pokonały, po wyrównanych meczach, trzecie Venol Atomówki Łódź i czwarte Amazonki Budowlani Lublin. Piąte miejsce przypadło Błyskawicom Rugby Rzeszów, które z turnieju na turnieju grają coraz lepiej.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
I. KS Budowlani Commercecon Łódź
II. RC Częstochowa
III. Venol Atomówki Łódź
IV. Amazonki KS Budowlani Lublin
V. Błyskawice Rugby Klub Rzeszów

Klasyfikacja końcowa turnieju sprawiła, że na pierwsze miejsce z 72 punktami wysunęła się drużyna KS Budowlani Commercecon Łódź, a na drugim miejscu ze stratą 2 punktów do lidera jest RC Częstochowa. Za nimi z dorobkiem 66 punktów w walce o medale pozostają Amazonki KS Budowlani Lublin i Venol Atomówki Łódź, zajmujące ex aequo trzecie miejsce, a stawkę zamykają Błyskawice Rugby Rzeszów z 48 punktami.

Turniej sędziowali Adrian Pawlik (sędzia główny) i Kundai Chindoko.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie sponsorom turnieju: EDACH, LW Bogdanka, Vento Fleet, Skarby Serowara - kochamy sery, DORES Lewiatan Tomaszowice, Technical - Trans Poland, Piekarnia-Cukiernia Marcin Orlikowski, Kwiaciarnia Florista, FizjoArt Wojciech Pogorzelec, Virtual Quest, GOOD LOOK Magdalena Sikorska-Męczyńska, WBS RECording, Creative Colors, Miasto Lublin

Turniej finałowy Mistrzostw Polski Kobiet U16 w Rugby 7 odbędzie się 12 czerwca 2022 w Łodzi, a jego organizatorem będzie Klub Sportowy Budowlani Łódź

W załączniku wyniki i klasyfikacja generalna po turnieju.