POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

MPS7: Niespodziewany Mistrz Polski16.04.2023


Rozgrywany 15 kwietnia br. w Poznaniu turniej finałowy mistrzostw Polski w olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie rugby zakończyły się sensacyjnym triumfem drużyny Tytana Gniezno, która w finale pokonała Orkana Sochaczew. Po brązowe medale sięgnęli gospodarze - zespół Posnanii Poznań - typowany jako główny faworyt do końcowego triumfu.

W tym roku postanowiono zmienić format rozgrywek w porównaniu z poprzednim sezonem. Najpierw rozegrano dwa turnieje eliminacyjne, z których pięciu uczestników mogło wywalczyć awans do turnieju finałowego, bezpośrednio decydującego o tym, kto zostanie mistrzem Polski. Dodatkowo trzy czołowe ekipy z poprzedniego roku, czyli Posnania Poznań, Orkan Sochaczew i Lechia Gdańsk miały zagwarantowany udział w finałach. Po turniejach eliminacyjnych rozgrywanych odpowiednio w Warszawie i Wrocławiu kwalifikacje wywalczyły: Tytan Gniezno, Juvenia Kraków, AZS AWF Warszawa, Biało-Czarni Nowy Sącz oraz Legia Warszawa. Tak wyłoniona ósemka została podzielona na dwie grupy, z których wyłoniono drużyny walczące o medale.

Dosyć niespodziewanie w starciu o złoty medal znalazła się drużyna Tytana Gniezno, na którą przed tym sezonem mało kto stawiał. Jednak w stolicy Wielkopolski ekipa z pierwszej stolicy naszego kraju pokazała, że nie zamierza pękać przed nikim i już w fazie grupowej pokonała faworyzowaną Posnanię.

W wielkim finale Tytan zmierzył się z Orkanem Sochaczew, aktualnym mistrzem Polski w odmianie piętnastoosobowej. W zespole z Gniezna świetnie prezentowali się dwa zawodnicy z Litwy Jonas Mikalicius oraz Kestautis Karbauskas, prezentujący niesamowitą szybkość, a także znany z występów w Anglii Ronnie du Randt. W dużej mierze dzięki ich akcjom do przerwy Tytan prowadził 12:5. W drugiej połowie znakomicie czujący się na boisku gracze prowadzeni przez Roberta Bosiackiego wręcz zdemolowali rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 31:5 dla Tytana, który dość nieoczekiwanie sięgnął po mistrzostwo Polski w rugby 7.

W meczu o brązowy medal Posnania pokonała Lechię Gdańsk 26:12. Dla gospodarzy turnieju medal był planem minimum, choć jego kolor może pozostawiać pewien niedosyt. Mimo to na trudnym, grząskim boisku poznaniacy pokazali szybkie i ciekawe rugby, mogą być więc zadowoleni, że w ich kolekcji znalazł się kolejny krążek mistrzostw Polski w olimpijskiej odmianie.

Biuro Prasowe PZR

KNM U18: Polska v Szwajcaria 15:27 Puchar 6 Narodów Kobiet - 3 kolejka
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki