POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mecze rugby z 168 uczestnikami?07.05.2020


World Rugby opublikowało szczegółowy, 29-stronicowy dokument określający ramy i zasady powrotu do rugby na całym świecie. Organ zarządzający podkreśla, że procedury medyczne nie oznaczają rozgrywania spotkań bez publiczności, dopóki nie będzie dostępna szczepionka.
 
Jeśli jednak taki środek zapobiegawczy będzie musiał zostać wprowadzony, to szczegółowe procedury są zawarte w dokumencie, a w załączniku World Rugby wymienia 168 osób, które mogłyby wziąć udział w meczu bez udziału publiczności.
 
Poza dwoma drużynami (po 26 zawodników), ich sztabami szkoleniowymi (po 5 trenerów), medycznymi (po 2 osoby) i technicznymi (po 2 osoby) czyli razem 70 osobami, w skład obsługi meczów wchodziło by 12 osób ze sztabu sędziowskiego, 4 pracowników ochrony, 12 osób obsługi medycznej meczu, 7 osób podających piłki z ich przełożonym, 12 pracowników administracyjnych stadionu, 20 osób obsługi transmisji meczu na boisku, 6 komentatorów, 15 osób obsługujących wozy transmisyjne poza boiskiem oraz 10 pracowników obsługi płyty boiska i ekranów.
 
Ogólnie wytyczne mają dwie zasadnicze sekcje, z których pierwsza zawiera informacje dotyczące bezpieczeństwa dla wszystkich osób zaangażowanych w grę, w tym graczy, trenerów, personelu pomocniczego i administracyjnego, a druga normalizuje przygotowanie związków krajowych oraz określa najlepsze zasady i wytyczne  pozwalające bezpiecznie wrócić na boiska.
 
Nowo wybrany przewodniczący World Rugby, Bill Beaumont, powiedział: Wszyscy tęsknimy za sportem, który znamy i kochamy. Chociaż trudno jest nam tak długo nie wznawiać meczów i treningów, należy przestrzegać wskazówek odpowiednich rządów i ministerstw zdrowia. World Rugby, w pełnej współpracuje ze związkami zawodowymi graczy i samymi zawodnikami, zna zakulisowe sprawy, zapewniając, że wszystko jest na swoim miejscu, aby bezpiecznie i szybko wrócić do rugby wtedy gdy to będzie właściwe. Obejmuje to organizowanie webinariów, zasobów i aplikacji z najlepszymi praktykami dotyczącymi treningów, sędziowania i aklimatyzacji oraz wieloetapową drogę powrotu do treningu i gry.
 
Współautorka wytycznych, Eanna Falvey, dyrektor medyczny World Rugby, dodała: Pracowaliśmy w pełnej zgodzie ze związkami zawodowymi, regionami, federacjami i zawodnikami, przygotowując zestaw wytycznych, które są zgodne z WHO w kontekście rugby. Przedstawiając wszystkie niezbędne uwagi i kroki dla zawodników, trenerów, klubów, i federacji zapewniamy, że będą one regularnie aktualizowane wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej. Wstępna informacja zwrotna była bardzo pozytywna. Na pewno rozsądne jest, abyśmy przyjęli znormalizowane i gotowe do mobilizacji podejście do treningu i gry. Będziemy podejmować bezpieczne i właściwe kroki w stronę gry w miarę łagodzenia środków dystansu społecznego.

Wytyczne, zgodne ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO), określają trzy dedykowane czasowe fazy powrotu do szkolenia: 1. Szkolenie w małych grupach; 2. Szkolenie bezkontaktowe w całej grupie i 3. Szkolenie w pełnym kontakcie.

Wytyczne zostały opracowane przez Eanne Falvey, dr Martina Raftery (obie World Rugby), Prav Mathema (Welsh Rugby Union), prof. Mary Horgan (konsultant chorób zakaźnych) i poparte danymi zebranymi przez regionalne grupy badające Covid-19, w konsultacji ze 124 federacjami zrzeszonymi w World Rugby.
 
Źródła: rugbypass.com i world.rugby
 
WR: Wraca Puchar Narodów! Szkoła Gortata - Rekrutacja
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 6 28
 02 OKS Skra Warszawa 6 18
 03 RC Orkan Sochaczew 6 18
 04 Master Pharm Łódź 6 17
 05 RC Lechia Gdańsk 6 14
 06 Edach Budowlani Lublin 6 13
 07 RC Arka Gdynia 6 13
 08 Awenta Pogoń Siedlce 5 12
 09 RzKS Juvenia Kraków 5 7
 10 RK Sparta Jarocin 6 0