POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Międzynarodowy Dzień Rugby25.03.2015

 
Kilka lat temu pasjonaci zrzeszeni w #rugbyunited* wpadli na pomysł wprowadzenia do kalendarza „Międzynarodowego Dnia Rugby”, którego data została wyznaczona na czwartą sobotę marca.
W ubiegłym roku mieliśmy pierwsze imprezy organizowane pod tym hasłem np. I Wiosenny Międzynarodowy Turniej Kobiet w Rugby 7, w tym imprez będzie znacznie więcej gdyż w rozpropagowaniem tego święta włączyli się Barbarians Polska. Najbardziej rozpoznawalny polski rugbista Grzegorz Kacała, prezes Barbarians (a od soboty członek Zarządu PZR) namówił wszystkich gospodarzy spotkań do włączenia się w tym dniu do rozgrywek pod hasłem „Międzynarodowego Dnia Rugby”. Do świętowania w Polsce zachęcał ustępujący Zarząd PZR, swoje stanowisko zajmie też nowy Zarząd PZR, którego pierwsze posiedzenie odbędzie się już w najbliższy piątek, 27 marca.
Najważniejsze imprezy w tym dniu to mecz reprezentacji juniorów na Mistrzostwach Europy, komplet rozgrywek Ekstraligi, zaległy mecz I ligi i szereg mniejszych, ale równie mocno zaangażowanych inicjatyw. 
 
Ćwierćfinał Mistrzostw Europy
Polska v Niemcy, godz. 16.00
 
Mecze Ekstraligi
Arka Gdynia v Ogniwo Sopot, godz.14.30
Pogoń Siedlce v Orkan Sochaczew, godz. 15.00
Juvenia Kraków v Posnania Poznań, godz.15.00
Budowlani Łódź S.A. v Lechia Gdańsk, godz.16.00
 
I liga
Legia Warszawa v Budowlani Lublin, godz.19.00
 
Towarzyskie
Sopot, zbieg ulic Bitwy pod Płowcami i Polnej, godz. 11.00
Dzieci i młodzież zagrają w Rugby Tag, a dorośli w Turbo Rugby.
 
Zapraszamy wszystkich do udziału w obchodach „Międzynarodowego Dniu Rugby”, przyjdźcie całymi rodzinami, grajcie w rugby lub dopingujcie, ważne abyśmy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień. A jeżeli w Waszym mieście nie ma meczu? To nie problem, zbierzcie przyjaciół i obejrzyjcie mecz na video, nie macie płyt to obejrzyjcie mecz w internecie, a jak nie macie internetu... to pozostaje tylko jedno, sami zagrajcie w rugby! 
 
* #rugbyunited to inicjatywa, zrzeszająca miłośników rugby z różnych środowisk, która powstała na twitterze jako środek komunikacji angielskich kibiców. Dzięki pasji i zaangażowaniu twórców rozrosła się do imponujących rozmiarów. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najlepszym rugbowym kanałem na twitterze zrzeszającym kibiców, kluby i zawodników rugby całego świata. Więcej informacji o #rugbyunited [kliknij
 
MPS7: Zmiany w IV Turnieju Regionalnym U18: Ostatni trening przed wylotem do Francji, spotkanie z Prezesem
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1