POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Seniorów 7 I16.09.2014

Lechia Gdańsk w grupie Północnej, KS Rugby Ruda Śląska w grupie Południowej i Husar Bolesławiec w grupie Zachodniej zwyciężyły w pierwszej serii turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski Seniorów 7 rozegranych 14 września w Gdańsku, Częstochowie i Bolesławcu. Turniej w grupie Centralnej zostanie rozegrany 11 listopada w Warszawie. 
 
Grupa Północna
 
Eliminacje
Ogniwo Sopot v AZS AWFiS Gdańsk 0:25 w/o
Arka Gdynia v Czarni Pruszcz Gdański 31:0
AZS AWFiS Gdańsk v KS Unisław 19:19
Ogniwo Sopot v Szarża Grudziądz 10:17
Lechia Gdańsk v Arka Gdynia 26:15
KS Unisław v Ogniwo Sopot 34:5
AZS AWFiS Gdańsk v Szarża Grudziądz 24:19
Czarni Pruszcz Gdański v Lechia Gdańsk 0:29
Szarża Grudziądz v KS Unisław 12:17
 
Półfinały
Lechia Gdańsk v AZS AWFiS Gdańsk 43:17
KS Unisław v Arka Gdynia 7:14
 
Finał o V miejsce
Szarża Grudziądz v Czarni Pruszcz Gdański 25:0 w/o
Finał o III miejsce
KS Unisław v AZS AWFiS Gdańsk 21:10
Finał o I miejsce
Lechia Gdańsk v Arka Gdynia 24:5
 
Kolejność:
1.RC Lechia Gdańsk 16 pkt. 
2.RC Arka Gdynia 11 pkt. 
3.KS Unisław 9 pkt.
4.AZS AWFiS Gdańsk 7 pkt.
5.Szarża Grudziądz 5 pkt. 
6.Czarni Pruszcz Gdański 3 pkt.
7.MKS Ogniwo Sopot 1 pkt.
 
MVP turnieju został Patryk Narwojsz (Lechia Gdańsk)
 
Grupa Południowa
 
Eliminacje
KS Rugby Ruda Śląska v Rugby Klub Sanok 41:0 (22:0)
RC Częstochowa v RC Bielsko Biała 33:5 (21:5)
AZS Rzeszów v Budowlani Lublin 0:38 (0:19)
Czarni w Bytomiu v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 0:38 (0:19)
Rugby Klub Sanok v Budowlani Lublin 0:51 (0:26)
RC Częstochowa v Czarni w Bytomiu 34:0 (17:0)
KS Rugby Ruda Śląska v AZS Rzeszów 43:0 (24:0)
RC Bielsko Biała v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 5:42 (0:21)
AZS Rzeszów v Rugby Klub Sanok 22:7 (5:7)
RC Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Częstochowa 0:17 (0:12)
Budowlani Lublin v KS Rugby Ruda Śląska 0:17 (0:12)
Czarni w Bytomiu v RC Bielsko Biała 12:12
 
Półfinały
KS Rugby Ruda Śląska v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 26:0 (12:0)
RC Częstochowa v Budowlani Lublin 0:38 (0:21)
 
Finał o VII miejsce
Rugby Klub Sanok v Czarni w Bytomiu 0:15 (0:5)
Finał o V miejsce
RC Bielsko Biała v AZS Rzeszów 14:17 (7:5)
Finał o III miejsce
RC Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Częstochowa 22:7 (17:0)
Finał o I miejsce
KS Rugby Ruda Śląska v Budowlani Lublin 12:7 (5:7)
 
Kolejność:
1.KS Igloo Rugby Ruda Śląska 18 pkt.
2.KS Budowlani Lublin 13 pkt.
3.Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz 11 pkt.
4.Rugby Club Częstochowa 9 pkt.
5.AZS Rzeszów 7 pkt.
6.Rugby Club Bielsko-Biała 5 pkt.
7.Czarni w Bytomiu 3 pkt.
8.Rugby Klub Sanok 1 pkt.
 
Grupa Zachodnia
 
Eliminacje
Tytan Gniezno v Kaskada Szczecin 22:0
Husar Bolesławiec v Miedziowi Lubin 42:0
Rumburk I v Sparta Jarocin 5:19
Świdnica v Rumburk II 15:0  
Tytan Gniezno v Sparta Jarocin 26:7 
Husar Bolesławiec v Rumburk II 49:0
Kaskada Szczecin v Rumburk I 26:5 
Miedziowi Lubin v Świdnica 12:10  
Tytan Gniezno v Rumburk I 39:0
Husar Bolesławiec v Świdnica 36:0 
Kaskada Szczecin v Sparta Jarocin 14:17  
Miedziowi Lubin - Rumburk II 26:5
 
Półfinały
Tytan Gniezno v Miedziowi Lubin 52:0   
Husar Bolesławiec v Sparta Jarocin 22:7
 
Finał o VII miejsce
Rumburk I v Rumburk II  24:0
Finał o V miejsce
Kaskada Szczecin v Świdnica 40:0
Finał o III miejsce
Sparta Jarocin v Miedziowi Lubin 38:7
Finał o I miejsce
Husar Bolesławiec v Tytan Gniezno 21:14
 
Kolejność:
1.Husar Bolesławiec 14 pkt. 
2.Tytan Gniezno 9 pkt. 
3.Sparta Jarocin 7 pkt.
4.Miedziowi Lubin 5 pkt.
5.Kaskada Szczecin 3pkt. 
6.RC Świdnica 1 pkt.
7.Rumburk I (Czechy)
8.Rumburk II (Czechy)
 
Najlepszy zawodnik ataku - Marcin Czulak (Husar Bolesławiec)
Najlepszy zawodnik młyna - Łukasz Bakowski (Tytan Gniezno)
 
Zdjęcia Marek Scherner/ w-obiektywie.eu i FotonikaPL
Ekstraliga - Runda III Powołania reprezentacji seniorów i U19
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin