POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Mysłowice pokochały rugby!24.03.2021


Dariusz Wójtowicz, Prezydent Mysłowic podpisał umowę z Pawłem Łętowskim, Prezesem Klubu Hegemon Mysłowice, która zapewnia finansowanie klubu do końca 2021 roku.
Jest to kolejny krok włodarza Miasta w budowę nowego ośrodka rugby w Polsce.

Owocna współpraca Hegemonów z Miastem to kluczowy proces, w budowaniu pozytywnego wizerunku Miasta na arenie ogólnopolskiej poprzez sport. Stowarzyszenie w Mysłowicach powstało we wrześniu 2019 roku i w swojej, krótkiej bo półtorarocznej historii zrzeszyło w klubie prawie 80 zawodników. Sekcje dziecięce budowane są na rodzinnych wartościach. Większość trenerów Akademii to przeszkoleni przez Polski Związek Rugby rodzice najmłodszych zawodników, którzy szkoląc dzieci sami uczą się rugbowego fachu.

Początkowo Akademia miała zajmować się tylko i wyłącznie szkoleniem dzieci i młodzieży, jednakże bardzo szybko rodzice obserwujący zajęcie swoich pociech, zapoczątkowali „ruch seniorski”. Zajęcia dla zawodników 18+ rozwinął nasz główny sponsor WZZ Sierpień’80, który w szeregach śląskich górników propagował naszą dyscyplinę. W dniu dzisiejszym Hegemoni posiadają drużynę, która składa się z 80% niedoświadczonych zawodników, jednak mających ogromny apetyt na grę w Rugby XV jak i Rugby 7.

Wprawdzie drużyna na dzień dzisiejszy nie startuje w lidze ze względu na potrzebę zabezpieczenia finansowego, jednak jest bardzo aktywna i systematycznie rozgrywa mecze sparingowe z drużynami I i II ligi. Hegemoni startują w wielu rozgrywkach organizowanych w Polsce (MPR7, PLR7, Sopot Beach Rugby) jako beniaminek, zbierając bolesne, ale niezbędne doświadczenie. Stowarzyszenie zmierza bowiem konsekwentnie w kierunku wyznaczonym przez Zarząd Klubu. Mamy ogromna nadzieję, że mysłowickim rugbystą uda się pozyskać finansowanie, które umożliwi zawodnikom start w II lidze.

Już 19 czerwca br. Urząd Miasta Mysłowice wspólnie z Klubem podejmie się historycznej organizacji Turnieju Rugby 7 w ramach Polskiej Ligi Rugby 7 w Mysłowicach. Możemy być pewni, że Miasto zrobi wszystko aby zawody były zorganizowane na najwyższym poziomie.

Pawłem Łętowski
Prezes Hegemon Mysłowice

Zapraszamy na Międzynarodowy Dzień Rugby Olsztyn: Rugbiści walczą o stadion
Tabela Ekstraligi
 01 MKS Ogniwo Sopot 14 63
 02 Master Pharm Łódź 14 55
 03 OKS Skra Warszawa 14 50
 04 Awenta Pogoń Siedlce 14 40
 05 RC Orkan Sochaczew 14 36
 06 RC Lechia Gdańsk 13 30
 07 Edach Budowlani Lublin 13 27
 08 RC Arka Gdynia 14 24
 09 RzKS Juvenia Kraków 14 18
 10 RK Sparta Jarocin 14 0