POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Nadciągają "Piraci" z Katowic02.03.2023


W dniu 28 lutego 2023r. w Katowicach zarejestrowane zostało Stowarzyszenie „Rugby Klub Piraci Katowice”.


Powstanie klubu było pokłosiem wdrożenia przez jednego z członków Zarządu Polskiego Związku Rugby, testowego programu #ProP na południu Polski, które w swoim zamyśle miało tworzenie nowych ośrodków rugby oraz rozpoczęcie współpracy między klubami już istniejącymi.

Pomysłodawcami stworzenia klubu rugby w Katowicach byli Paweł Łętowski, Rafał Jedwabny oraz Agnieszka Łętowska; Zarząd, który z powodzeniem stworzył i wprowadził na ligowe boiska klub Hegemon Mysłowice.


Stolica Śląska wydaje się być idealnym miejscem dla stworzenia drużyny, która będzie mogła silnie promować dyscyplinę w regonie. W przeszłości istniały już ośrodki rugby w Katowicach, jednak nie przetrwały próby czasu.

Założyciele klubu po przeprowadzonych konsultacjach dotyczących wyboru nazwy stowarzyszenia, postawili na nietypowy wybór tj. „Piraci Katowice”. Podążając za pierwszą myślą, Śląsk nijak ma się do piratów, a i morze jest mu odległe. Kierując się jednak założeniem, że klub będzie budowany na prawdziwych wartościach wyznawanych przez środowisko, tj.: braterstwo, szacunek, walka i zabawa. Stąd jednogłośna decyzja o zatwierdzeniu nazwy.

Herb klubu, tworzy dawny symbol piracki tj. czaszka i dwie kości piszczelowe, a sama mimika czaszki choć jest złowieszcza to załagodzona została zawadiackim uśmieszkiem. Na czole zaś znajduje się chusta o szkarłatnym kolorze, symbolizującym wysoką godność załogi.

Na dzień dzisiejszy klub nie posiada jeszcze własnego obiektu, jednak Zarząd prowadzi rozmowy w sprawie rozmieszczenia treningów na obiektach miejskich. Na początku swego działania klub będzie prowadził drużynę seniorską w odmianie siedmioosobowej, a jeśli już zostanie podpisana umowa na zabezpieczenia miejsca treningowego na szkolenie dzieci i młodzieży, zostaną rozpoczęte treningi najmłodszych.

Zarząd klubu pragnie zrzeszyć zespół młodych i energicznych ludzi, którzy stworzą nowoczesny klub z iście rugbową atmosferą.

Kontakt: RK Piraci Katowice, biuro@piracikatowice.pl, tel. 792-955-580
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100090401393702
Hymn klubowy [posłuchaj]

Agnieszka Łętowska

Lwice dostały "zielone światło" KNK7: Przygotowania do sezonu trwają
Tabela Ekstraligi
01Budo 20111877
02Ogniwo Sopot1875
03Orkan Sochaczew1865
04Edach Budowlani1865
05Lechia Gdańsk1742
06Juvenia Kraków1838
07Arka Gdynia 1725
08Awenta Pogoń1819
09Posnania Poznań1819
10Up Fitness Skra18-72

Wyniki