Niepokonane Ogniwo, zaskakujaca Arka15.09.2020

Ogniwo Sopot niepokonane w ekstralidze rugby. Sensacyjne zwycięstwo Arki i niespodziewana porażka Lechii.

Mistrz Polski pewnie wygrał z trzecią drużyną poprzedniego sezonu - Aventa Pogonią Siedlce 46:21. Niespodziewanymi wynikami zakończyły się mecze z udziałem pozostałych zespołów z Trójmiasta. Arka zwyciężyła faworyzowaną Skrę Warszawę 38:17, a Lechia przegrała w Lublinie z miejscowymi Budowlanymi 18:20.

Ogniwo Sopot pokazuje moc
Ogniwo Sopot w hicie kolejki pewnie pokonało brązowych medalistów - Pogoń Siedlce 46:21 (18:7). W przyłożeniach było sześć do trzech, zatem gospodarze zdobyli punkt bonusowy, a goście nie. Sopocianie, grający bez zawieszonego kapitana Piotra Zeszutka, kontrolowali całe spotkanie, zdobywając widowiskowe przyłożenia po efektownych, składnych akcjach. Równie dobrze zagrali w obronie, ale nie ustrzegli się błędów, co umożliwiło rywalom zdobyć aż 21 punktów.
Ogniwo Sopot - Pogoń Siedlce 46:21 (18:7)

Lechia rozczarowała
W Lublinie doszło do największej niespodzianki w tej serii spotkań. Lechia Gdańsk uległa miejscowym Budowlanym. Mecz był bardzo wyrównany. Z obu stron widać było wielką ochotę do gry, którą niestety zatrzymywały indywidualne błędy. Pierwszą połowę lepiej rozegrali gospodarze. W drugiej po kilku zmianach to gdańszczanie wyszli na prowadzenie. Jednak końcówka spotkania należała do gospodarzy, który skutecznym rzutem karnym zapewnili sobie pierwsze w sezonie zwycięstwo.
Budowlani Lublin - RC Lechia Gdańsk 20:18 (10:8)

Arka zgasiła Skrę
Kibice na pierwsze przyłożenie na Narodowym Stadionie Rugby czekali do 34. minuty. Jako pierwszy do protokołu wpisał się Szymon Sirocki. Następnie zaatakowała będąca faworytem Skra. Gdynianie jednak bardzo dobrze bronili i wyprowadzili kolejny atak zakończony przyłożeniem Sirockiego. Obie "piątki" podwyższył Anton Shashero. W pierwszych 20 minutach drugiej połowy skutecznie kopali łącznicy ataku obu drużyn, a w końcówce mieliśmy jeszcze cztery przyłożenia dla obu ekip. Dwa pierwsze dały gościom remis. Kolejne, już dla Arki, dające przy okazji punkt bonusowy.
Arka Gdynia v OKS Skra Warszawa 38:17 (14:0)