Nowa Zelandia: Północ v Południe 35:3805.09.2020

Przyłożenie Willa Jordana w 84 minucie zapewniło Południu zwycięstwo 38:35 nad Północą w meczu rozegranym 05 września br. w Wellington.

Mecz był wyrównany, przynajmniej do 58 minuty żadna z drużyn nie zdołała zdobyć przewagi zapewniającej jej zwycięstwo. W rzeczonej, 58 minucie Południe odjęło prowadzenie 24:21 (Jordan+Barrett), a po kolejnym przyłożeniu i podwyższeniu 31:21 (Lomax+Barrett). W ciągu kolejnych dziesięciu minut podobna sztuka udała się Północy (Ioane+McKenzie oraz Dixon+McKenzie), które objęło prowadzenie 35:31. W końcówce wspomniane przyłożenie Jordana, który przed polem złapał piłkę z powietrza, przyniosło zwycięstwo Południu, warto też wspomnieć o znakomitej formie obu kopaczy, McKenzie i Barrett podwyższyli wszystkie przyłożenia.

Pierwszy mecz Północ v Południe (chodzi oczywiście o dwie nowozelandzkie wyspy) rozegrano w 1897 roku, zakończył się on zwycięstwem Północy 16:3, ostatni w 2012 roku wygrało Południe 32:24. Przez kilka lat meczów nie rozgrywano ze względu na przeładowany kalendarz All Blacks oraz graczy Super Rugby i National Provincial Championship, dopiero w roku gdy Covid-19 zburzył plany międzynarodowe przypomniano sobie o tradycyjnym meczu Północ v Południa. Mecz w Wellington był 81 w historii tych rozgrywek, Północ wygrała 50 spotkań, Południe 28, a trzy starcia zakończyły się remisami.