POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

JEDNOŚĆ • PASJA • SOLIDARNOŚĆ DYSCYPLINA • SZACUNEK

Menu

Nowe programy antydopingowe i e-learningowe20.12.2021


World Rugby uruchomiło nowe programy e-learningowe, które mają na celu zapewnienie zawodnikom oraz personelowi pomocniczemu zespołu interaktywnych treści edukacyjnych dotyczących zwalczania dopingu i przestrzegania uczciwości. 
 
Stworzone przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ i partnerskich związków członkowskich World Rugby z Portugalii, Czech, Polski, Holandii i Danii, programy obejmują przepisy antydopingowe, antykorupcyjne i bukmacherskie oraz mają na celu zapobieganie przypadkowym łamaniom regulacji. Programy, dostępne w 14 językach, były stopniowo wdrażane w 2021 r. i są dostępne za pośrednictwem platformy World Rugby Passport, na której zawodnicy i personel pomocniczy mogą założyć bezpłatne konto.
 
World Rugby Passport [kliknij]
 
Program antydopingowy zawiera interaktywne treści, które obejmują cały program edukacyjny, w tym informacje o prawach i obowiązkach zawodników i personelu pomocniczego, jak współzawodniczyć w czystości, jak unikać przypadkowego dopingu i co poszczególne osoby mogą zrobić, aby wesprzeć utrzymanie czystości w rugby. Moduł uczciwości zawiera kluczowe informacje na temat tego, w jaki sposób gracze i ich personel pomocniczy mogą zabezpieczyć się przed wykorzystywaniem do celów obstawiania, wskazówki, jak zapewnić, żeby przepisy antykorupcyjne i zakładowe World Rugby nie zostały naruszone, a także przegląd zagrożeń i nakładanych sankcji. 
 
Kate Zackary, zawodniczka USA Women's Eagle, Exeter Chiefs i członkini Światowego Komitetu Antydopingowego w rugby, skomentowała znaczenie programów e-learningowych: Zanim wejdziemy na światową scenę i wystąpimy na Pucharze Świata i innych wydarzeniach, po prostu wspaniale jest mieć pewność siebie, że jesteś najlepiej przygotowany, zrobiłeś to, co musisz i zrobiłeś to właściwie.
 
Aby uzyskać więcej informacji na temat programu e-learningowego World Rugby oraz zarejestrować się w celu uzyskania dostępu do treści interaktywnych, odwiedź stronę World Rugby Passport . Aby dowiedzieć się więcej na temat antydopingu w rugby, odwiedź witrynę World Rugby Keep Rugby Clean .
 
Źródło: World Rugby

RC Skierniewice zawiesił działalność Przegląd Lig Świata
Tabela Ekstraligi
01 Master Pharm Rugby Łódź 4 17
02 Up Fitness Skra Warszawa 4 16
03 Edach Budowlani Lublin 4 16
04 MKS Ogniwo Sopot 4 15
05 RC Lechia Gdańsk 4 15
06 RC Orkan Sochaczew 4 13
07 RC Arka Gdynia 4 5
08 RzKS Juvenia Kraków 4 1
09 Awenta Pogoń Siedlce 4 0
10 KS Posnania Poznań 4 0