POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowoczesny stadion do rugby i lekkoatletyki jest już gotowy19.10.2016

 
Oficjalne otwarcie w sobotę, 22 października, o godz. 14.00. W ramach inauguracji festyn rodzinny oraz mecz rugby pomiędzy Lechią Gdańsk i Ogniwem Sopot. - To długo wyczekiwana inwestycja, jeden z nielicznych na Pomorzu obiektów o tak wysokim standardzie - przekonuje Leszek Paszkowski, dyrektor gdańskiego MOSiR.

Zobacz film [kliknij]
 
Gdański Stadion Lekkoatletyczny i Rugby, bo taką oficjalną nazwę będzie nosił obiekt przy al. Grunwaldzkiej 244, to boisko do rugby z naturalną nawierzchnią, oświetleniem i pomiarem czasu oraz boisko treningowe. Są tutaj także urządzenia lekkoatletyczne: rzutnie do pchnięcia kulą i do rzutu oszczepem, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem, skocznie do skoku wzwyż i o tyczce, dwie skocznie w dal, 8-torowa bieżnia okrężna i bieżnia prosta.
Przy obiekcie wybudowano miejsca parkingowe dla autokarów oraz prawie 70 miejsc dla samochodów, osób niepełnosprawnych i wozu transmisyjnego. Dla widzów przygotowano 1000 miejsc, także dla niepełnosprawnych.
- Profesjonalne oświetlenie, lepsza murawa, miejsca parkingowe i porządne trybuny - rugbiści Lechii nie kryją zadowolenia z nowego obiektu.
Stadion przy al. Grunwaldzkiej 244 powstał w ramach modernizacji dotychczas funkcjonującego boiska należącego do Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Teraz za administrowanie obiektem będzie odpowiedzialny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.
W przyszłości powstaną dodatkowe szatnie, pomieszczenia do przeprowadzania kontroli antydopingowych i tereny rozgrzewkowe.
- To długo wyczekiwana inwestycja, jeden z nielicznych na Pomorzu obiektów o tak wysokim standardzie. Cieszymy się, że lekkoatleci oraz rugbyści otrzymają najwyższej klasy, uniwersalny stadion, który będzie służył przede wszystkim młodzieży - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor MOSiR.
 
Oficjalne otwarcie obiektu już w sobotę, 22 października, o godz. 14.00. Uroczystą wstęgę przetnie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w towarzystwie znanych lekkoatletów, m.in. Anny Rogowskiej.
Nie zabraknie sportowych atrakcji dla gdańszczan, bo wcześniej o godz. 12.00 rozpocznie się Festyn Rodzinny. Przed oficjalną ceremonią otwarcia ponad 100 młodych lekkoatletów z terenu Gdańska oraz województwa pomorskiego zaprezentuje się zgromadzonej publiczności w konkurencjach królowej sportu. Na rzutniach pojawią się oszczepnicy, uczestnikami będą czołowi polscy zawodnicy z mistrzynią świata juniorów z 2016 r. Klaudią Maruszewską na czele. Pokazom sportowym towarzyszyć będzie miasteczko lekkoatletyczne z zabawami w ramach programu „Lekkoatletyka dla Każdego”.
Rozegrane zostaną również turnieje młodzieżowe: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Rugby 7 oraz ogólnopolski turniej rugby dzieci i młodzieży. Wszystkie mecze będzie można obejrzeć bezpłatnie.
Tego dnia o gody. 16.30 rozpoczną się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia klubu rugby Lechia Gdańsk.
W niedzielę rugbyści zapraszają na godzinę 14.30, kiedy to odbędzie się półfinał mistrzostw Polski w rugbowych siódemkach (dyscyplina olimpijska) kadetów i juniorów.
 
Nowy obiekt kosztował nieco ponad 12 mln zł, inwestycję w kwocie prawie 5 mln zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Z nowego stadionu korzystać będą mogły wszelkie podmioty (szkoły, kluby, związki sportowe, osoby indywidualne itd.). Z uwagi na ograniczoną dostępność uwarunkowaną zapisami gwarancji, priorytetowo będą traktowane konkurencje lekkoatletyczne i rugby, a boisko ze sztuczną murawą będzie mogło być wykorzystywane przez szkoły w ramach lekcji wychowania fizycznego. Możliwość organizowania imprez najwyżej rangi, np. mistrzostw Polski będzie możliwa po wybudowaniu zaplecza szatniowo-sanitarnego.
- Nowy stadion to same zalety nie tylko dla naszej drużyny, ale także dla rozwoju sportu wśród młodzieży - zaznacza Piotr Lipkowski, trener gdańskich rugbistów.
 
Tekst doka /gdansk.pl, zdjęcia Łukasz Ogrodziński/www.gdansk.pl 
 
U20: Sprawozdanie z konsultacji w Spale U18: Powołania na konsultację i Puchar Bałtyku
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 29.02.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1