POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowy trener kadry U16/18 kobiet20.04.2019


Zarząd Polskiego Związku Rugby powierzył pełnienie obowiązków Trenera Kadry Narodowej kobiet U16/18 Christian'owi Hitt'owi. Trener który, w Polskim Związku Rugby, do tej pory był asystentem trenera Lindsay'a (Kadra Narodowa seniorów Rugby XV) oraz trenera Andrzeja Kozaka (Kadra Narodowa seniorów Rugby 7) będzie głównym trenerem młodzieżowych Reprezentacji Polski w Kobiet Rugby.

Chris Hitt ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w Walijskim Związku Rugby jako trener i osoba odpowiedzialna za rozwój tej dyscypliny sportu. Jest trenerem, który posiada Level 3 World Rugby. Wspierał rozwój programów rugby siedmioosobowego Walijskiej Federacji Rugby, zarówno w rozgrywkach Rugby Europe, jak i World Series. Miał znaczący udział w sukcesach zespołu International Samurai 7's w turniejach międzynarodowych, m.in. zwycięstwa w Independent 7's Nigeria i Amsterdam 7's. Chris ma doświadczenie trenerskie w obu odmianach rugby, pracował z rugbistkami i rugbistami różnych kategoriach wiekowych, rozwijając umiejętności techniczne i taktyczne.

Celem sportowym nowego trenera jest start w Mistrzostwach Europy w Jarocinie (31.08-1.09.2019). Jednak głównym celem jest przygotowanie zawodniczek do gry w kadrze seniorek. Aktualnie Chris Hitt rozpoczął budowę sztabu szkoleniowego. Jednym z jego założeń jest wykorzystanie zawodniczek które skończyły karierę reprezentacyjną do pracy z młodymi rugbistkami i włączenia takich osób do sztabu. Ponadto intencją trenera  jest aby każde zgrupowanie było możliwością do obserwacji i podnoszenia kompetencji przez trenerów klubowych.

Zarząd Polskiego Związku Rugby mając świadomość potencjału drużyny seniorskiej oraz chcąc stworzyć warunki do jak najlepszego rozwoju młodych zawodniczek, jak i podniesienia poziomu szkolenia uważa, że Christian Hitt jest najlepszym kandydatem do pełnienia obowiązków trenera Kadry Narodowej Kobiet U16/18. Stworzenie dobrych warunków dla kadry młodzieżowej zapewni kontynuację dalszego rozwoju poziomu sportowego Kadry Narodowej Seniorek. Dlatego kierunek zmian był konsultowany m.in. z trenerem Kadry Narodowej Kobiet Januszem Urbanowiczem.


Życzymy Chrisowi powodzenia w nowej roli.

Andrzej Kuć, Wiceprezes ds sportowych
Krzysztof Czajka, Sekretarz Generalny

U16: Polska v Niemcy 29:17 ME U18: Gruzja obroniła tytuł mistrzowski
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Awenta Pogoń Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 Edach Budowlani Lublin 8 4
9 RC Arka Gdynia 8 1