POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Nowy trener kadry U16/18 kobiet20.04.2019


Zarząd Polskiego Związku Rugby powierzył pełnienie obowiązków Trenera Kadry Narodowej kobiet U16/18 Christian'owi Hitt'owi. Trener który, w Polskim Związku Rugby, do tej pory był asystentem trenera Lindsay'a (Kadra Narodowa seniorów Rugby XV) oraz trenera Andrzeja Kozaka (Kadra Narodowa seniorów Rugby 7) będzie głównym trenerem młodzieżowych Reprezentacji Polski w Kobiet Rugby.

Chris Hitt ma wieloletnie doświadczenie zdobyte w Walijskim Związku Rugby jako trener i osoba odpowiedzialna za rozwój tej dyscypliny sportu. Jest trenerem, który posiada Level 3 World Rugby. Wspierał rozwój programów rugby siedmioosobowego Walijskiej Federacji Rugby, zarówno w rozgrywkach Rugby Europe, jak i World Series. Miał znaczący udział w sukcesach zespołu International Samurai 7's w turniejach międzynarodowych, m.in. zwycięstwa w Independent 7's Nigeria i Amsterdam 7's. Chris ma doświadczenie trenerskie w obu odmianach rugby, pracował z rugbistkami i rugbistami różnych kategoriach wiekowych, rozwijając umiejętności techniczne i taktyczne.

Celem sportowym nowego trenera jest start w Mistrzostwach Europy w Jarocinie (31.08-1.09.2019). Jednak głównym celem jest przygotowanie zawodniczek do gry w kadrze seniorek. Aktualnie Chris Hitt rozpoczął budowę sztabu szkoleniowego. Jednym z jego założeń jest wykorzystanie zawodniczek które skończyły karierę reprezentacyjną do pracy z młodymi rugbistkami i włączenia takich osób do sztabu. Ponadto intencją trenera  jest aby każde zgrupowanie było możliwością do obserwacji i podnoszenia kompetencji przez trenerów klubowych.

Zarząd Polskiego Związku Rugby mając świadomość potencjału drużyny seniorskiej oraz chcąc stworzyć warunki do jak najlepszego rozwoju młodych zawodniczek, jak i podniesienia poziomu szkolenia uważa, że Christian Hitt jest najlepszym kandydatem do pełnienia obowiązków trenera Kadry Narodowej Kobiet U16/18. Stworzenie dobrych warunków dla kadry młodzieżowej zapewni kontynuację dalszego rozwoju poziomu sportowego Kadry Narodowej Seniorek. Dlatego kierunek zmian był konsultowany m.in. z trenerem Kadry Narodowej Kobiet Januszem Urbanowiczem.


Życzymy Chrisowi powodzenia w nowej roli.

Andrzej Kuć, Wiceprezes ds sportowych
Krzysztof Czajka, Sekretarz Generalny

U16: Polska v Niemcy 29:17 ME U18: Gruzja obroniła tytuł mistrzowski
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Ukraina

Rugby Europe Trophy
Siedlce, 10.10.2020

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Master Pharm Łódź    
  MKS Ogniwo Sopot    
  Awenta Pogoń Siedlce    
  RzKS Juvenia Kraków    
  OKS Skra Warszawa    
  RC Lechia Gdańsk    
  RC Orkan Sochaczew    
  Edach Budowlani Lublin    
  RC Arka Gdynia    
  RK Sparta Jarocin